New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

The Best of Cannes 2022

Nejlepší filmy a top fashion momenty letošního Filmového festivalu.
Oli Egler
——
28. května 2022

Zdroj: Getty Images

Filmový festival v Cannes je oficiálně za námi, a nám zbývá už jen vybrat filmy, které by si fanoušci světové kinematografie neměli nechat ujít. Krom životopisného drama Elvis a Top Gun: Maverick, díky kterému už nyní kinosály praskají ve švech, se zaměříme na ty, jež získaly zatím nejlepší recenze filmových kritiků i publika.

Three Thousand Years of Longing

Jedná se o první film George Millera po úspěšném Mad Max: Fury Road. Pohádkové sci-fi plné cestování v čase, CGI efektů a romantiky je primárně postaveno na dialogu dvou hlavních hrdinů - vysokoškolské profesorky (Tilda Swinton) a magického Džina (Idris Elba). Ten jí výměnou za svou svobodu nabízí splnění tří přání. Byť se skoro celý děj odehrává v istanbulském hotelovém pokoji, můžeme se rozhodně těšit vizuální efekty v Millerovském stylu, i dialogy napsané samotným režisérem a jeho dcereou Augustou Gore. Předlohou filmu byla krátká povídka A. S. Byatta The Djinn in the Nightingale’s Eye z roku 1994.

Decision To Leave

Režisér kultovního filmu Oldboy, Park Chan-wook se vrací se zbrusu novým noire thrillerem o detektivovi, který se zamiluje do tajemné vdovy. Je v tom ale háček – v rámci vyšetřování vraždy jejího manžela je právě tato fame fatale hlavní podezřelou. Rozhodně ale nečekejte klasickou „zakázanou” love story v hollywoodském stylu.

Final Cut

Film Michaela Hazanaviciuse letos zahajoval Festival v Cannes. Režisér byl dříve známý svými špionážními snímky ve stylu Bonda, avšak velmi rychle získal světovou pozornost díky Oscarovému The Artist. Jeho nejnovější zombie komedie představuje francouzský remake japonského filmu One Cut of the Dead, a je zároveň unikátní pastiche, kombinující odkazy slavných filmařů.

Crimes of the future

První sci-fi horor Davida Cronenberga od eXistenZ je už teď největším adeptem na film roku mezi filmovými fanoušky. Byť stejnojmenný film natočil režisér již v roce 1970, nejedná se o remake, ale o zcela novou podívanou v hlavních rolích s Léou Seydoux a Kristen Stewart. Věda alá performance celebrit ve futuristické společnosti, kde se v živých lidech pěstují nové orgány – včetně umělce Saula Tensera, kterého ztvárnil Viggo Mortensen. Tip: rozhodně nedoporučujeme sledovat po vydatné večeři ve steak housu.

Armageddon Time

Po sci-fi Ad Astra se Jamese Graye vrací zpět na zem, a to do prostředí New Yorku 80. let, těsně před zvolením Ronalda Reagana do funkce prezidenta. Pro natočení příběhu dospívání, zkoumající přátelství a loajalitu zapátral Gray ve vlastních vzpomínkách, a proto film slibuje o něco osobnější pohled do režisérovy mysli. Můžete se těšit na bohaté hvězdné obsazení v čele s Anthonym Hopkinsem, Anne Hathaway, Jeremym Strongem, Oscarem Isaacem a Jessicou Chastain.

Nejlepší fashion momenty z Cannes 2022

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu