Art

Proč všichni mluví o filmu Don't Worry Darling?

Filmový trailer v hlavních rolích s Florence Pugh, Harrym Stylesem a Chrisem Pinem vzbudil bouřlivé reakce na sociálních sítích a už teď to vypadá, že se možná bude jednat o jeden z nejlepších filmů roku.
Oli Egler
——
25. července 2022

Foto: Profimedia

V první řadě už jen hvězdné obsazení v nás vzbuzuje velké naděje – Florence Pugh, která je díky The Little Women a Black Widow zárukou kasovního trháku, hraje hlavní postavu Alice Chambers. Stejně tak diváky láká i Chris Pine (Star Trek), Nick Kroll (Big Mouth) nebo Douglas Smith (Big Little Lies). Co však vzbuzuje větší zájem, je to, že do režisérského křesla usedla Olivia Wilde, pro kterou se bude jednat o první vážný film po dámském rebootu kultovní komedie Superbad (2007) s názvem Booksmart. Scenáristkou obou jejích snímků je Katie Silberman. Ta tentokrát spolupracuje s duem Shan a Carey Van Dyke, které v minulosti pracovalo na temném netflixovém thrilleru The Silence, jenž získal povzbudivé recenze. Rozruch kolem Don't Worry Darling zesílil i vzhledem k tomu, že Wilde od rozchodu se svým dlouholetým partnerem Jasonem Sudeikisem na začátku roku 2020 randí s Harrym Stylesem. Právě tento zpěvák, který nedávno získal neoficiální status nejstylovějšího muže planety, ztvární manžela hlavní hrdinky, Jacka.

Když se setkáme s Alicí a Jackem, zdá se, že jsou do sebe bláznivě zamilovaní, stejně tak jako do své předměstské idylky známé jako Victory. Typický život 50. let je plný překrásných dam, stylových můžu a luxusních aut. Během extravagantních večírků je hlavním chodem show Dity Von Teese, která předvádí své legendární číslo ve sklence šampaňského, a martini v rámci grilovaček u bazénu chutnají jako pohádka pro dospělé – retro nikdy nevypadalo tak vábně. „Život je dokonalý, potřeby každého obyvatele uspokojuje společnost. Jediné, co za to žádají, je bezvýhradná oddanost Victory“, říká v novém traileru Chris Pine. Právě v tom je zádrhel – v na první pohled dokonalém životě páru se objevují trhliny, které odhalují záblesky něčeho mnohem zlověstnějšího, co se skrývá pod přitažlivou fasádou. Utopie začíná dostávat surrealisticky morbidní pachuť, a Alice tak neúprosně potřebuje znát odpovědi na otázky od generálního ředitele experimentálního městečka v podání Chrise Pinea. Ten jen s úsměvem na rtech odpovídá: „Čekal jsem na někoho, jako jsi ty, na někoho, kdo pro mě bude výzvou… jako hodná holka“. Kolik je Alice ochotna ztratit, aby odhalila, co se v ráji skutečně děje? To se dozvíme již po oficiálním uvedení filmu v rámci filmového festivalu v Benátkách 23. září.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu