Art

Oslňující záře Tiffanyho legend v Londýně

Značka Tiffany & Co. vstupuje do další kapitoly své výstavy Vision & Virtuosity, kterou tentokrát přiveze do londýnské Saatchi Gallery. V rámci vizuální kroniky domu slavícího letos své 185. narozeniny budou návštěvníci moci vidět osmdesáti karátový Empire Diamond, rukopis Snídaně u Tiffanyho, nejslavnější šperky Jeana Schlumbergera a Elsy Peretti i ikonický Tiffany Diamond, který na sobě měla Audrey Hepburn.
Oli Egler
——
12. května 2022

Vizuální kronika legendárního šperkařského domu dokumentuje historii značky od jejího založení v roce 1837 v New York City, a provází návštěvníky výstavy Vision & Virtuosity veškerými historickými mezníky brandu. Návštěvníci si budou moci prohlédnout archivní šperky domu, slavné výlohy obchodů Tiffany, nedávno získaný Empire Diamond o váze přes 80 karátů, až po důležité artefakty populární kultury, jako je původní rukopis Snídaně u Tiffanyho.

„Výstava Vision & Virtuosity vypráví mimořádný příběh jednoho z nejstarších šperkařů během téměř dvousetleté historie průkopnické kreativity, legendárního uměleckého zpracování a vyhledávání nejvýjimečnějších diamantů a drahokamů světa,“ říká Anthony Ledru, prezident a výkonný ředitel Tiffany & Co. „Výstava dokonale zachycuje naše dlouhodobé dědictví a navazuje na tradici a moderní trendy. Nadšeně odhalujeme v Londýně svět Tiffany & Co. a náš jedinečný styl šperků,“ doplňuje Ledru.

Expozice bude sestávat ze sedmi částí, kde každá z nich nabídne samostatnou kapitolu domu. Bude mezi nimi například tvorba nezapomenutelných legend šperkařského řemesla a designu Jeana Schlumbergera a Elsy Peretti, každoroční kolekce vysokého šperkařství Blue Book, sekce věnovaná symbolice věčné lásky aka Tiffany® Setting, a také samostatná místnost věnovaná Snídani u Tiffanyho. Návštěvníkům se také nabídne unikátní příležitost vidět na vlastní oči nejznámější kus domu – žlutý Tiffany Diamond o váze skoro 130 karátu, který v minulosti oblékly Audrey Hepburn, Lady Gaga nebo Beyoncé.

Výstavu doprovází vydání katalogu, který zobrazuje nejvýznamnější předměty, pozadí tvorby umělců a nejvlivnější vizionáře značky. Předmluvu napsal nedávno zesnulý Andre Leon Talley a autorkou textu katalogu je Vivienne Becker.
V obchodě s dárkovými předměty bude dostupná rovněž exkluzivní sbírka uměleckých spoluprací a limitovaných kolekcí Tiffany Blue®, ale také trička a mikiny navržené slavným umělcem Danielem Arshamem, fotbalové míče Tiffany & Co. x Wilson®, skateboardy Quartersnacks, fixy Krink, pera a sady tužek Caran d’Ache a čajové sady Bellocq.

Výstava Vision & Virtuosity bude probíhat od 10. června do 17. srpna 2022 v Saatchi Gallery, umístěné v paláci vévody z Yorku poblíž Sloane Square. Vstupenky jsou k dostání od 2. května 2022 v aplikaci Vision & Virtuosity, iOS App Store nebo přímo na výstavě.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu