Art

Nymfy i roboti. Výstava ukáže to nejlepší z tvorby Thierryho Muglera

V pařížském Muzeu dekorativních umění se za pár dní otevře výstava připomínající originální tvorbu francouzského návrháře Thierryho Muglera. Co vás na ní čeká?
Veronika Scattergood
——
21. září 2021

Foto: © Alan Strutt

Jméno pařížského módního návrháře Thierryho Muglera je synonymem pro bezbřehou fantazii, provokativní nápady a hravost. Pařížský rodák se do fashion historie zapsal modely, které proměňovaly nejslavnější ženy své doby ve fantaskní zvířata či roboty. Jeho móda seděla ztřeštěným 80. létům, o dekádu později pak pomohl vzkřísit svými kreacemi na pomezí divadelních kostýmů skomírající haute couture. Jeho retrospektivu s názvem Thierry Mugler: Couturissime nyní pořáda pařížské Muzeum dekorativních umění (Musée de Arts Décoratifs). Potrvá od 30. září 2021 do 24. dubna 2022.

Výstava je rozdělena do několika sekcí, které připomenou nejen slavné modely, ale i animované projekce, fotografie a hudební klipy. Tvorba Thierryho Muglera totiž překračovala hranice módy – režíroval například slavný klip k písni Too Funky George Michaela z roku 1991, fotografoval kampaně vlastní značky a navrhoval kostýmy pro divadelní představení. V roce 1992 způsobil ve světě parfémů revoluci svým parfémem Angel, který dodnes patří k ikonickým vůním. 

Thierry Mugler se ze světa přehlídkových mol stáhl v roce 2002, byť stále zůstává kreativní. Spolupracoval například s Beyoncé či Kim Kardashian a intenzivně se věnuje body buildingu.  

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu