Art

Měkká interiérová romance s podtoném zemitých odstínů

Znáte nejpohodlnější a zároveň nejstylovější trend tohoto podzimu, který nesmí ve vašem interiéru chybět? Seznamte se s bouclé.
komerční článek
——
18. listopadu 2022

INNEX

Sychravá rána, nízké teploty a venku téměř stále tma. To všechno jsou faktory, kvůli kterým bychom se všichni v následujících týdnech nejraději viděli zalezlí v pohodlí svého domova u plápolajícího krbu s šálkem něčeho dobrého a knihou v ruce. Dovolenou za vás sice u nadřízeného nevyjednáme, ale poradíme, jak si do svého domova vnést pohodu a pohodlí snadno a rychle. Naše kouzlo má jméno bouclé.

„Bouclé, česky buklé, je lehká a nadýchaná látka měkké příze, která má na povrchu velké množství smyček nebo uzlíků. Již několik let je populární v oděvním průmyslu, svetr z ní by doma dnes našel snad každý, a nyní se tento pohodlný trend přenesl i do nábytku,“ přibližuje Matěj Tomek, specialista z firmy INNEX, která má látku v nabídce.

Kromě závěsů najdete z bouclé také potahy na pohovky a křesla nebo povlaky na polštářky. Opticky přináší do interiéru pohodu a díky své měkkosti jsou extrémně pohodlné. Velkou výhodou je i to, že bouclé se téměř nemačká, a nečeká vás tak zbytečné žehlení.

Barevná paleta bouclé je široká, ale nejvíc mu sluší zemité odstíny. S blížícími se vánočními svátky nešlápnete vedle ani s vínovou nebo tmavě modrou. Vzor látky a její hravost vynikne nejvíce na kulatějších a zaoblených tvarech, například křesílkách, pohovkách nebo podnožkách. Interiér snadno a rychle promění i polštářky a velmi zajímavé kombinace docílíte kombinací bouclé s lněnými látkami. Pro radu a doplňky z tohoto materiálu i nábytek můžete vyrazit například do showroomu INNEX.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu