New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak vypadá nejdražší film Netflixu The Gray Man, který se natáčel v Praze?

Dvě stě milionů dolarů, Ryan Gosling, Chris Evans s perverzním knírkem a zničené Rudolfinum je zkrátka sázka na jistotu.
Oli Egler
——
27. července 2022

Foto: Profimedia

Na špionský akční film natočený podle (velmi vzdálené) předlohy románu Marka Greaneyho se konkrétně čeští fanoušci těšili o něco více než zbytek světa – velmi dobře si totiž pamatujeme, jak jsme museli složitě objíždět zátarasy po celé Praze nebo chodit kolem Filozofické fakulty Karlovy univerzity doslova po špičkách, abychom náhodou nepokazili záběr dvousetmilionového gambita Netflixu. Vyplatila se sázka na lokalitu a oblíbené akční hrdiny? Odpověď je ano!

Pakliže jste viděli alespoň jeden z pěti dílů Jasona Bournea, scénář vám přijde velmi povědomý – speciální agent v utajení jménem Six (protože přezdívka 007 už byla obsazena) v podání Ryana Goslinga se stane terčem své zaměstnavatelské organizace. Ta se nachází uprostřed spikleneckého převratu moci, jehož strůjcem je (kdysi) sladký hrdina první série Bridgeton Regé-Jean Page. Na pomoc v hledání a zlikvidování tohoto potenciálního škůdce pro nové vedení přichází nájemný zabiják Chris Evans, o jehož sociopatickém stavu mysli napovídá už jenom podoba jeho perverzního knírku. Díky fantastickým bojovým schopnostem a technické vynalézavosti, které z Goslingova Six dělají nového MacGyvera, jenž umí vyrobit výbušninu snad i jen z kartáčku na zuby, se ale můžeme těšit na skvělou podívanou.

Režie se ujali bratři Joe a Anthony Russoovi, kteří měli na starosti mimo jiné dva poslední filmy Avengers. V podstatě můžete očekávat něco mezi Marvelem (bez bohů a mimozemšťanů, avšak s dostatkem, místy dost líně nastrčeného, zeleného pozadí) a snahou připodobnit se Mission Impossible. O tom vypovídá také velmi specifický styl humoru, který jsme si mohli již v minulosti očichat jak u Ryana Goslinga v Nice Guys, tak u Chrise Evanse v Knives Out. Což nás přivádí k další hrdince, kterou je Ana de Armas, jejíž herecké výkony sice ve srovnání s mužskými protějšky nejsou tak silné, avšak akční scény zvládá na jedničku. A její floral oblek je #ToDieFor. Gucci, is that you?

Kolegiální a (zatím) neromatickou interakci mezi Goslingem a Armas je příjemné sledovat, něco nám ale napovídá, že se v budoucnu vše může změnit. Byť se zatím o pokračování otevřeně nemluví, neuvěříme přece tomu, že se Netflix po tak obrovské investici nepokusí vytvořit celou novou franšízu o alespoň třech dílech. Prequely jsou nyní v módě. Doufáme ale, že se tentokrát Praze vyhnou. Bylo totiž trochu bolestné (ale zároveň poutavé) sledovat, jak se americká tajná služba snaží mermomocí zničit Rudolfinum nebo Bankovní dům u Palladia. Tímto tempem by po druhém dílu byla z našeho hlavního města jen kůlnička na dříví…

Film můžete sledovat na Netflixu od 22. července.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu