Art

Jak oslavují (platinové) královny

Sobotního koncertu na počest královny se zúčastní Diana Ross, Alicia Keys nebo kapela Queen s Adamem Lambertem.
Oli Egler
——
4. června 2022

Getty Images

V sobotu vyvrcholí oslavy platinového jubilea královny Alžběty II. na britském trůnu. Až na Louise XIV., který v čele Francie setrval 72 let, je Alžběta II. nejdéle vládnoucím monarchou na světě. Londýnem již prošel slavnostní průvod, který lidé po celém světě sledovali naživo i online. Největší oslavy však diváky čekají právě dnes, 4. června – v Buckinghamském paláci se totiž bude konat grandiózní Platinový koncert, který bude online vysílat stanice BBC.

Večer zahájí legendární kapela Queen, jejíž kytarista Brian May se naposledy zúčastnil i královnina zlatého jubilea před dvaceti let. S kapelou vystoupí také jejich dlouholetý frontman Adam Lambert. Nebudou však chybět ani další významní hudebníci – například Alicia Keys, filmový skladatel Hans Zimmer, tenorista Andrea Bocelli, R&B zpěvák Craig David, kytarista Nile Rodgers, populární 80's kapela Duran Duran. Těšit se můžete i na novou Tiktokovou hvězdu Sama Rydera, který si během pandemie svým hlasem podmanil nejen virtuální svět, ale i diváky letošní Eurovision. Součástí dvouapůlhodinového koncertu bude i performance sira Eltona Johna (vzhledem k jeho turné bohužel jen přednahraná) a vystoupí také Diana Ross, která se do Británie vrací po 15 letech. Mezi čestnými hosty budou sir David Attenborough, David Beckham, Stephen Fry nebo Dame Julie Andrews.

Po politicky turbulentních letech, kdy byl britský lid názorově rozdělen vinou pandemie a Partygate, Brexitu, a navíc i názorem na odloučení Meghan Markle a prince Harryho od královské rodiny se však poprvé celá společnost spojila. „Americké křídlo” ani princ Andrew sice nebyli pozváni na královský balkon, ale zato byli přítomni nejmladší následníci trůnu, kteří na (dle jejich názoru zbytečně) hlučné oslavy projevili jasný názor.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu