Art

COMING SOON: KVĚTEN 2023

Máme před sebou premiéry filmů Guardians of the Galaxy Vol. 3, novou sérii historického dramatu Bridgerton, světové turné skupiny Pentatonix nebo festival Pražského jara s řadou koncertů.
Redakce
——
4. května 2023

Koncerty

Festival Pražského jara v Rudolfinu nabídne hned několik koncertů. Vystoupí nejen klavíristka Mitsuko Uchida spolu s operní pěvkyní Magdalenou Koženou (14. 5.), ale také violista Antoine Tamestit a dirigent Klaus Mäkelä či orchester Essener Philharmoniker. Těšit se ovšem můžeme i na Petra Špačka, který pokřtí své dlouho připravované debutové album Believe (11. 5.) nebo na Slavnostní koncert k 90. výročí Kühnova dětského sboru s názvem Kühňata slaví 90! (12. 5.).

Obecní dům si pak přichystal májové koncerty s názvem Lásky čas v podání německé sopranistky Sarah TraubelO2 arena 14. 5. nabídne koncert italské rockové kapely Måneskin, která s písní Zitti e buoni reprezentovala Itálii na Eurovision Song Contest 2021. Koncem května si u nás zastávku během svého turné udělá také hudební skupina Pentatonix, kterou tvoří pět vokalistů (23. 5.). Květen v O2 areně o týden později uzavře heavymetalová kapela Iron Maiden, která zajisté zahraje hity, jako je Fear of the Dark či Phantom of the Opera (30. a 31. 5.). 

Filmy

Začátkem měsíce (3. 5.) vychází pokračování oblíbeného snímku od Marvel Studios Guardians of the Galaxy Vol. 3 (Strážci Galaxie: Volume 3), kde se bude Peter Quill stále vzpamatovávat ze ztráty Gamory, ale i tak shromáždí svůj tým, aby bránil vesmír a také jednoho ze strážců… V romantickém snímku Love Again (Znovu se zamilovat) pak v hlavní roli uvidíme Priyanku Chopru Jonas a Sama Heughana (18. 5.). Objeví se tu ale i Céline Dion.

Poprvé na velkém plátně spatříme také ságu Saint Seiya: Knights of the Zodiac (Rytíři zvěrokruhu), která je natočená podle mezinárodně úspěšného anime (25. 5.). Shledání se pak dočká rodinka Vina Diesela, kterou od 19. 5. (opět) uvidíme ve Fast X, první části dvoudílného snímku Fast & the Furious (Rychle a zběsile). A Gerard Butler se představí ve snímku Kandahar jako agent CIA, který je na útěku před speciálními jednotkami v Afghánistánu, poté co odhalil tajnou misi (26. 5.).

Netflix během května nabídne několik novinek, ale také dlouho očekávaných pokračování, jako je například seriál Bridgerton. Tentokrát se podíváme do soukromí mladičké Charlotte, která se následně stala královnou, a také na to, jak se z dohodnutého manželství stala láska na celý život (4. 5.). O týden později (12. 5.) bude mít premiéru film The Mother v hlavní roli s Jennifer Lopez, která zde ztvární vražedkyni snažící se chránit svoji dceru, kterou dříve opustila.

Třetí série se dočká také seriál The Great, ve kterém můžeme spatřit Elle Fanning jako císařovnu Kateřinu II. spolu s císařem Petrem III. v podání Nicholase Houlta (12. 5.). A do své osmé a poslední série vstupuje spin-off seriálu Walking Dead s názvem Fear the Walking Dead, u něhož vyvstává řada otázek, jako zda je Alicia stále naživu či jestli Morgan najde malou Mo (14. 5.).

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu