Duben nabídne bohatý program pro fanoušky filmu – od koncertů legendárních skladatelů přes dlouho očekávané premiéry až po festival Comic-Con. Prahu také navštíví legendy rocku i slavný italský tenor Vittorio Grigolo.
Art

Coming soon: duben 2023

Duben nabídne bohatý program pro fanoušky filmu – od koncertů legendárních skladatelů přes dlouho očekávané premiéry až po festival Comic-Con. Prahu také navštíví legendy rocku i slavný italský tenor Vittorio Grigolo.
Oli Egler
——
3. dubna 2023

Foto: Getty Images

Rudolfinum tento měsíc představí mnoho zahraničních hostů i výjimečné koncerty Pražské filharmonie – mezi těmi bude klavírní koncert hudby Brahmse a Mendelssohna (11. 4.), klavírní recitál Alice Sary Ott (15. 4.) nebo operní recitál tenoristy Vittoria Grigola za doprovodu klavírního mistra Vincenza Scalera (16. 4.). Dvořákovou síní se také rozezní hudba německého skladatele Roberta Schumanna za vedení slavného anglického dirigenta Daniela Hardinga (20. a 21. 4.), tři speciální koncerty nabídne klavírista Daniil Trifonov a uskuteční se také (odložený) koncert tenoristy Iana Bostridge (23. 4.) . I tento měsíc se fanoušci filmové hudby mohou těšit na speciální koncert Fantasy (29. a 30. 4.), v rámci kterého uslyší melodie hollywoodských klasiků z filmů Maleficent (Zloba), Fantastic Beasts (Fantastická zvířata), Chronicles of Narnia (Letopisy Narnie), Lord of the Rings (Pán Prstenů), Pirates of the Caribbean (Piráti z Karibiku), First Night (První rytíř) nebo Game of Thrones (Hra o trůny).

operní recitál tenoristy Vittoria Grigola za doprovodu klavírního mistra Vincenza Scalera (16. 4.).

Speciální filmový koncert tentokrát přichystá 14. a 18. 4. i Obecní dům, kde se začátkem dubna představí hvězdy hollywoodské hudby, které osobně uvedou a oddirigují svá nejslavnější díla z filmové a seriálové tvorby v podání Českého národního symfonického orchestru. Diváci tak uslyší díla Johna Williamse (Harry Potter and the Deathly Hallows, Star Wars, Ice Age, Indiana Jones, Matrix, Hobbit), Christophera Younga (Nightmare on Elm Street a Spider-Man 3), Harryho Gregson-Williamse (Chronicles of Narnia, House of Gucci, X-Men Origins: Wolverine, Mulan, Martian, a Kingdom of Heaven) a Mychaela Danna (Moneyball, Little Miss Sunshine, Addams family, 500 days of Summer, New Amsterdam).

John Williams

V polovině měsíce se filmoví fanoušci navíc mohou těšit na již čtvrtý Comic-Con, na který letos dorazí hollywoodské hvězdy Danny Glover (Lethal Weapon 1-4, Predator 2, Saw, 2012) a Brian Cox (Braveheart, X-Men 2, Troy, The Bourne Supremacy a Succession). 

Do Prahy tento měsíc zavítají i hvězdy světového rocku – hned 3. 4. uvidíme ve Foru Karlín kapelu Limp Bizkit a v Lucerně koncem měsíce zahraje kytarová legenda Steve Vai. Ten vystupoval po boku Franka Zappy, Davida Lee Rotha, Mary J. Blige, Alice Cooper, Motörhead aj. Koncem měsíce sem zavítá i ikona 90. let Avril Lavigne se svým světovým turné (26. 4.). Milovníky české kapely J.A.R. potěší hned dva koncerty v Lucerně (18. a 19. 4.) a fanoušci filmu BANGER. by si rozhodně neměli nechat ujít koncert Adama Mišíka (27. 4.).

Filmové premiéry

Hned začátkem měsíce se Russell Crow představí v démonickém hororu Juliuse Averyho The Pope's Exorcist (Papežův vymítač) a milovníci sportovní historie se konečně dočkají životopisného snímku AIR o obchodníkovi Sonnym Vaccarou, který stvořil legendární tenisky Air Jordan. V hlavních rolích uvidíme Matta Damona, Jasona Batemana, Violu Davis, Chrise Tuckera, Marlona Wayanse i samotného režiséra snímku, Bena Afflecka.

Milovníci děsivých komedií ocení film Renfield o legendárním pomocníkovi Drákuly. Toho si tentokrát zahraje Nicholas Hoult a coby nový představitel hororového hraběte se divákům předvede Nicolas Cage.

Streamovací služby 

Netflix tento měsíc chystá zajímavé novinky, a to jak ze světa filmu, tak i hudby. Hned začátkem měsíce nám streamovací platforma nabídne dokument Lewis Capaldi: How I’m Feeling Now popisující cestu Lewise Capaldiho od ambiciózního teenagera s virálním vystoupením k popové hvězdě nominované na Grammy. Představí se také novinka s názvem Transatlantic, vyprávějící příběh o novinářce Mary Jayne Gold, které se v letech 1940–1941 během 13 měsíců strávených ve Francii podařilo zajistit bezpečný odchod z Francie do USA pro více než 2 000 uprchlíků, kterým hrozila smrt.

Těšit se můžeme i na první řadu seriálu Florida Man, kde Edgar Ramirez ztvární bývalého policistu zataženého do aktivního případu. Svůj stand-up speciál představí i komička Celeste Barber, která se stala hvězdou Instagramu díky videím parodujícím „ultra uhlazené“ influencerky a reklamy. Disney+ nabídne poslední tři díly série The Mandalorian a HBO Max divákům představí novinku s Elizabeth Olsen (WandaVision). Krimi dramatický seriál Love & Death byl natočen podle skutečných událostí z roku 1980 a vypráví příběh Candy Montgomery – mladé ženy v domácnosti, která prožívá aféru s manželem své sousedky Betty. Poté, co je Betty zavražděna, se celé policejní oddělení i široká veřejnost okamžitě otočí proti Candy. Amazon Prime Video nabídne akční seriál Citadel, ve kterém diváci uvidí Richarda Maddena (Game of Thrones) a Priyanku Chopra Jonas v hlavních rolích.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu