Art

Coming soon: březen 2023

Komediální genius Ricky Gervais, legendární slavík Eros Ramazzotti, $uicideboy$, koncert filmové hudby a premiéry akčních i fantasy snímků jak v kinech, tak u vás doma.
Oli Egler
——
4. března 2023

Foto: Profimedia

V Rudolfinu se hned dvakrát milovníci klasické hudby mohou těšit na hudbu Bartóka, Escaich a Stravinského pod vedením Semjona Byčkova, a to za účasti mladého jihokorejského pianisty Seong-Jin Cho (17. a 18. 3.). Proběhne také klavírní recitál Nikolaie Luganského (25. 3.), a to nejlepší od Rachmaninova a Šostakoviče zahraje společně se symfonickým orchestrem klavírista Simon Trpčeski (19. 3.). Dvořákovou síní se také koncem března (30. 3.) rozezní Stravinského Svěcení jara, jež zaznělo za bouřlivých okolností v Paříži právě před 110 lety, 29. května 1913.

Obecní dům zase přivítá kanadského klavíristu Jana Lisieckiho s koncertem pro klavír od Chopina (8. 3.) a milovníci filmové hudby si budou moci vychutnat koncert Music from Movies, během kterého zazní slavné skladby ze snímků My Fair Lady, Breakfast at Tiffany’, James Bond: Skyfall a Pirates of the Caribbean nebo také nestárnoucí hity kapely Queen Bohemian Rhapsody a Nothing Else Matter od kapely Metallica (18. 3.).

Koncerty 

Pražské koncertní síně letos přivítají mnoho zahraničních hostů, a to například jednoho z nejuznávanějších komiků a tvůrce světových hitů (např. seriálů The Office, Afterlife, Extras nebo Derek), Rickyho Gervais, který vystoupí hned 4. 3. v kongresovém centru s novou show.  Mezi zahraničními hosty jsou samozřejmě i hudebníci, a to například Eros Ramazzotti, který vystoupí v O2 Areně (6. 3.), Delinquent Habits (21. 3.) nebo americké kapely Starset (14. 3. v Lucerna Music Bar), $uicideboy$ (18. 3. ve Sportovní hale Fortuna). V Praze vystoupí také jeden z posledních mohykánů devadesátkového East Coast rapu, Masta Ace (6. 3. v Lucerně) nebo „King of Beast“, čítající krále breakbeatu a bass music jako Krafty Kuts, Astona z Freestylers a Lee z Plump DJs. Na scéně Lucerna Music baru se objeví i Don Broco (4. 3.), projekt Maartena Devoldereho Warhaus (13. 3.), francouzská kultová indie kapela Dub Inc. (16. 3.) a britská rocková kapela The Subways (26. 3.).

Z lokálních interpretů se v Lucerně můžeme těšit hned na tři koncerty kapely Horkýže Slíže (7., 8. a 9. 3.), kapelu Civilní obrana (15. 3.) nebo rappera Sergeie Barracudu (23. 3).

Filmové novinky

Čeští diváci se konečně dočkají kritiky pozitivně hodnoceného snímku The Son (Syn) režiséra Floriana Zellera. Ten stojí za snímkem The Father (Otec), jenž získal hned šest nominací na Oscara, z čehož dostal dva, včetně nejlepší mužské herecké role pro Anthonyho Hopkinse.  Začátkem měsíce bude mít premiéru třetí pokračování boxerského dramatu Creed v hlavní roli s Michaelem B. Jordanem a již šesté pokračování (kdysi) kultovního hororu Scream (Vřískot) v hlavních rolích s Courteney Cox a Jennou Ortega.

Tento měsíc před sebou budeme mít i velkofilmy jako 65 v hlavní roli s Adamem Driverem, DC blockbuster Shazam! Fury of the Gods (Shazam! Hněv bohů), John Wick: Chapter 4 (John Wick: Kapitola 4) s Keanu Reevesem a Billem Skarsgårdem nebo dobrodružný film Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (Dungeons & Dragons: Čest zlodějů), inspirovaný slavnou fantasy hrou v Čechách známou jako Dračí doupě.

Netflix & Disney

Hned 5. března diváci uvidí nejnovější stand-up herce a komika Chrise Rocka, který s novou show vystoupí poprvé od incidentu s Willem Smithem na loňských Oscarech. A čeká nás také filmové pokračování seriálové ságy v hlavní roli s Idrisem Elbou s názvem Luther: The Fallen Sun (Luther: Pád z nebes). Disney konečně představí historické krimi drama Boston Strangler produkované Ridley Scottem a v hlavní roli s Keirou Knightley. To je inspirováno skutečnými událostmi, a to příběhem bostonského škrtiče, který v 60. letech 20. století zavraždil 13 žen v Bostonu v americkém státě Massachusetts.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu