O #PROAGING kráse s Danielou Peštovou

O #PROAGING kráse s Danielou Peštovou

Nádherná topmodelka Daniela Peštová se netají tím, že zastává přirozenou krásu. Před pár měsíci představila svoji novou kosmetickou řadu ve spolupráci se značkou noili a pro Harper's Bazaar prozradila například i to, co ji inspirovalo při tvorbě produktů nebo bez čeho ráno neopouští koupelnu.
Erika Palkovičová
——
9. srpna 2023

Foto: Lucie Desmond

Co vás inspirovalo při tvorbě noili beauty produktů, jsou tyto oleje vhodné pro všechny typy pleti?

Noili oleje jsou určitě vhodné pro každý typ pleti. Kdyz jsem noili oleje poprvé objevila, okamžitě jsem se do nich zamilovala a hned jsem si pomyslela, že je škoda, že těch produktů není v noili portfoliu víc. A tak jsem je oslovila s myšlenkou collabu a vzniklo noili x DP. Při tvorbě „mých“ produktů jsem se inspirovala vlastní potřebou a zkušenostmi a filozofií brandu – The Beauty of Less, tedy že míň je víc. 

Jaké ingredience podle vás nesmí chybět v kvalitních krémech a kterým se osobně raději vyhýbáte?

Vždy sáhnu radši po krémech a produktech, ve kterých není syntetika. Ani v žádném z noili produktů nic takového nenajdete.

Mění se vaše beauty rutina v závislosti na ročním období?

Moc ne. S výjimkou „SPFka“, které jsem se konečně naučila zařadit do své rutiny a které v létě svědomitě používám. Vím, mělo by se používat celoročně, ale přiznávám, že to jsem se zatím nenaučila.  

Vím, že si své soukromí dobře hlídáte. Zajímalo by mě ale, jak se dá zvládnout časově náročná práce modelky a výchova dětí.

Práce modelky znamená dost časté cestování. S prvním dítětem to bylo docela jednoduché, jezdilo i s chůvou se mnou. Když je ale těch dětí víc a navíc už chodí do školy, tam už to tak jednoduché není. Oba jsme s mužem „na volné noze“ a často jsme kvůli práci pryč z domu, tak je to hodně o logistice. Ale máme takové nepsané pravidlo, že jeden z nás musí být vždy s dětmi doma, a podle toho si práci vybíráme. A jsem vděčná i za výpomoc mých rodičů, bez nich by to bylo mnohem složitější.

K jakým kosmetické zákrokům byste se nikdy nedala přemluvit?

No zatím se nenechám přemluvit k ničemu invazivnímu. Žádný skalpel, žádné jehly. Stále čekám na to, až někdo vymyslí kouzelnou pilulku, kterou večer spolknu a ráno se probudím a budu vypadat o 10 let mladší. (smích)

Podle jakých kritérií vybíráte produkty a značky, se kterými spolupracujete?

Vždy to musí být něco, s čím se mohu 100% ztotožnit, co sama používám, pod co se můžu s čistým svědomím podepsat. Jako modelka propaguji a „prodávám“ x různých věcí, ale pokud mám něčemu propůjčit i svoje jméno, pak to musí být naprosto autentické. Přes to vlak nejede.

Jaká je vaše ranní rutina a bez čeho neopouštíte koupelnu?

Ranní rutina je velmi podobná té noční – kam patří samozřejmě ještě odličovací krok. Ale jinak je to rychlovka skládající se z You Dew You esence, bakuchiolového séra a SPF. A párminutové masáže.

Jak byste charakterizovala svůj styl? Podléháte trendům, nebo se spíš držíte klasiky?

Trendy mě baví sledovat, ale určitě jim nepropadám. Už jsem pomalu ve věkové kategorii, kdy mohu říct „to už tu bylo“. A navíc – i klasika může být trendy!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu