Nejznámější guruové krásy na světě

Nejznámější guruové krásy na světě

Představují nejvlivnější hlasy v beauty komunitě, naslouchají jim miliony žen a bez jejich „požehnání“ se beauty produkt nikdy nestane bestsellerem. Kdo jsou nejvlivnější 40 + beauty guruové současnosti?
Yelyzaveta Topukh
——
23. srpna 2023

Foto: Joanna Czech, Instagram archiv

Joana Czech

Skincare expertka Joanna Czech se již více než 20 let stará o nejznámější tváře světa (a to doslova). Mezi její klienty patří Kim Kardashian, Kate Winslet, Anna Wintour, Jennifer Aniston, Amber Valletta, Bella Hadid a další. Czech vybudovala svou kariéru v New Yorku, než se před několika lety přestěhovala za svou láskou do Dallasu. Přesto je se svými klienty stále v kontaktu a navštěvuje je i doma. Krom své vlastní značky navíc pracuje jako poradkyně pro jiné beauty brandy (pro Kim Kardashian dokonce vyvíjela její kosmetiku) a v rámci blogu a sociálních sítí radí širokému publiku, jak docílit zdravé a krásné pleti.

Caroline Hirons

Co Caroline Hirons neví o péči o pleť, nestojí za to vědět. Je vystudovanou estetičkou, konzultantkou mnoha světových značek a vlogerkou v oblasti péče o pleť, kterou sleduje přes 700 tisíc lidí na Instagramu a její kniha Skincare je bestsellerem. Nejenže je jednou z nejvlivnějších žen v kosmetickém průmyslu, ale opírá se i do světa technologií. V roce 2022 Caroline spustila svou aplikaci Skin Rocks. Přístup k této bezplatné aplikaci, která je považována za „Google v péči o pleť“, je jako mít v kapse mini Caroline, která vám pomáhá, aby vaše pleť vypadala a cítila se co nejlépe. Carolininy knihy o péči o pleť, akné dospělých, retinolu a dvojitém čištění jsou pro milovníky krásy jako bible a její nesmlouvavý přístup, pokud jde o účinnost produktů nebo značek, jí získal zástupy věrných fanoušků.

Nadine Baggott

Pro Nadine Baggott, novinářku, televizní moderátorku a youtuberku s třicetiletou praxí není nic, co o složkách a účincích produktů neví. Ke kráse přistupuje poctivě a řídí se heslem „minimální úsilí, maximální výsledky“. Testuje produkty, mluví se zakladateli značek o produktech a péči, a hlavně skrze svou platformu sdílí své poznatky o nejlepších a nejúčinnějších produktech a kde je najít. Na rozdíl od svých kolegů Baggott podporuje botoxové injekce a odvážně tvrdí, že není možné najít jejich kosmetickou obdobu.

Dr. Sam Bunting

Vystudovaná dermatoložka z Cambridge je proslulá svým empatickým přístupem k pleti, který sdílí jak na internetu, tak na své soukromé klinice na londýnské Harley Street. Doktorka Bunting, která s nadšením boří mylné představy a zpřístupňuje odborné rady, spojila tradiční dermatologii s mainstreamovou kosmetikou prostřednictvím své spolupráce s médii a kanálu YouTube, kde pravidelně zveřejňuje snadno pochopitelné tipy a návody. V červnu 2018 uvedla Dr. Bunting na trh svou řadu péče o pleť Dr. Sam's, která si od té doby získala velkou oblibu pro své šetrné a zároveň účinné přípravky.

Dr. Michelle Wong

Michelle Wong aka Lab Muffin je učitelka přírodních věd, doktorka chemie a kosmetička, která žije v Sydney. Díky svému blogu založenému v roce 2011 se stala nejslavnější bořičkou mýtů v rámci beauty průmyslu. Pakliže někoho zajímá opravdová věda za konkrétními ingrediencemi, chemické vzorce či detailní popis toho, jak produkty fungují, Wong je nenahraditelná. Je častým hostem vlogů Nadine Baggot a Caroline Hirons a jednou z nejuznávanějších profesionálek v průmyslu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu