Intenzivnější péče pro vaši pleť: méně vrásek, více hydratace

Vyhlazení vrásek a dodání hydratace – dva cíle a dvě nová superséra v linii Mary Kay ® Clinical Solution.
komerční článek
——
23. září 2022

Foto: Getty Images

Původní členové týmu Mary Kay Clinical Solutions® těží především z umění retinolu (neboli derivátu vitaminu A), který, jak známo, obnovuje buňky a díky tomu se může pokožka v poměrně rychlém sledu „vyloupnout“ jako viditelně zářivější, mladistvě hladká a s menšími póry. Dokážou si mimochodem efektivně poradit i s odvrácenou tváří slavné ingredience, tedy s podrážděním, pálením či zarudnutím. Ještě než si představíme dva nové členy této rodiny, které ji ideálně doplňují, připomeňme si krátce umění těch zakládajících.

Původní noční Retinol 0.5 sérum a Zklidňující a obnovující mléko v řadě Mary Kay Clinical Solutions® nově doplňují (vlevo): Supersérum proti vráskám a Hydratační supersérum.

PLETKY S RETINOLEM

Doporučení, jež se u retinolových přípravků zpravidla uvádějí, a u Retinol 0.5 séra tomu není jinak, je pozvolné přivykání pokožky na účinky této aktivní látky. V praxi to vypadá tak, že se četnost aplikace postupně zvyšuje (od nanášení např. třikrát do týdne přes užití obden až po pravidelnou aplikaci každý večer), a tím se pleť nenásilně trénuje, aniž dochází k nepříjemnému vysušování a olupování. Proces „retinizace“ běžně trvá až osm týdnů a důležitou oporou pokožky je v této fázi druhý přípravek – Zklidňující a obnovující pleťové mléko. Přes den je pak nutná ochrana před UV zářením, jelikož další stinnou stránkou retinolu je i zvýšená citlivost na slunce.

VRÁSKY NA ODCHODU

Avizované rozšíření portfolia připadá na Supersérum proti vráskám, které cílí na ošetření jemných linek a vrásek. Využívá nejen známý antioxidant vitamin C, jenž napomáhá tvorbě kolagenu a elastinu, tedy vyhlazuje pokožku a současně ji chrání, ale vsází také na resveratrol, který vykazuje velmi podobné schopnosti a současně zabraňuje úbytkům kolagenu. Posledním hrdinou je acetyl hexapeptid-8, což je speciální peptid vyvinutý tak, aby zmírňoval viditelnost linek a vrásek.  Dvě superséra, kterými značka Mary Kay rozšiřuje dermokosmetickou řadu Mary Kay Clinical Solutions®, linii skvěle doplňují, ale dají se kombinovat i s jakoukoli jinou Mary Kay® beauty rutinou.

ZAVLAŽUJTE! 

Hydratační supersérum usiluje o dodání vláhy a využívá pro to dvě formy oblíbené kyseliny hyaluronové (s nízkou a s vysokou molekulární hmotností), která díky schopnosti vázat vodu udržuje objem a rovnováhu pokožky. První jmenovaná proniká do nejsvrchnější vrstvy kůže a dodává důležitou vlhkost, druhá zůstává na povrchu, chrání a jistí objem zvenčí. Pro lepší výsledek nechybí ani ceramid či výtažek ze sporýše obecného, jenž pozitivně ovlivňuje přirozený hydratační faktor. Doporučená aplikace u obou sér je po vyčištění pleti ráno i večer před další péčí. Supersérum proti vráskám je však dobré zařadit až po dokončení retinizace.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu