Why Would You: Kabelka velká tak akorát na vaši praktičnost

Diana Vreeland pro Harper’s Bazaar psala sloupek Why Don’t You?, kde čtenářům radila, co mají dělat. Já se ve Why Would You? zamýšlím nad tím, co by šlo udělat lépe a bez čeho bychom se nejspíš obešli docela.
Martin Váša
——
30. července 2022

Foto: Getty Images

Můžete je milovat a můžete je nenávidět, ale jedno trendům neupřete: Vždy tu budou a vždy o nás jako společnosti něco prozradí.

Co o nás asi prozrazují miniaturní kabelky – trend, který zasela Lizzo se svým modelem Valentino při předávání AMAs na podzim roku 2019 a během posledních fashion weeků rozkvétá na molech i v ulicích? Že už nevíme coby a toužíme po tom, bez čeho bychom se obešli? Možná. Ale spíš ne. Praktické sice nejsou, ale kdo z nás ano? A potom, je toho přece spousta, co se do takové kabelky vejde tak akorát.

Kdo si moment z AMAs vybavuje, ten si jistě vzpomene také na komentáře, s jakými se rychle šířil sociálními sítěmi. I dnes, o necelé tři roky později, by do minikabelky spousta z nás dokonale vměstnala zůstatek svého účtu nebo motivaci zůstávat v toxickém vztahu. Má energie na další vysvětlování feminismu nebo nutnosti dovolit stejnopohlavním párům vzít se by do ní zaplula jedna radost. Určitě by zbyla ještě trocha místa na všechny ty důvody, proč nenosit SPF anebo třeba proč nepřijímat platby kartou. Koho napadne něco dalšího, má u mě malé bezvýznamné plus – tak akorát do minikabelky!

Kdybyste po ní zatoužili, najdete ji v podzimních kolekcích značek Jil Sander a Loewe, By Far, Coperni, Balmain nebo třeba Coach. U Fendi je tak malá, že je vlastně spíš přívěskem, u Chanel zas jen náušnicí.

Nezbývá než položit otázku du jour: Proč hledat praktičnost u kabelky, která má být především statement?

#whywouldyou

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu