Uhaste své FOMO v těchto méně známých, elegantních evropských destinacích

Doplňte vitamin SEA, ztraťte se v minulosti a navštivte místa, která zatím unikají hlavnímu turistickému proudu. Přitom mají půvaby, které rozhodně stojí za vaši pozornost. Kam vyrazíte nejdříve?
Tatiana Urbanová
——
28. dubna 2022

Unsplash

AMALFI

Mohli bychom se tu dlouze dohadovat nad tím, zda Instagram změnil způsob, jakým cestujeme. Ovšem pokud bychom položili otázku jinak a ptali se na cíl destinace, byl by odpovědí jistě nediskutovatelný souhlas. Kam směřují naše kroky toužící po dobrodružství už ovlivňuje i počet lajků, které ono místo obdrží a zajímají nás i  influenceři, kteří ho již navštívili. A jedním z těchto “instahot” spotů je i pobřeží Amalfi. Hluboce modrou vodou a pobřežím, kde zní tklivá kantiléna, se však necháme rádi “zinfluencovat” i my…

V tomto idylickém regionu na jihu Itálie se útesy ostře vrhají do Středozemního moře a celý “picture perfect” obrázek dokreslují i malebná města na jejich vrcholech jako jsou Sorrento a Positano. Jestliže se těchto míst vypravíte, určitě si vyhraďte den na návštěvu Vesuvu a prohlídku pozůstatků Pompejí. Pokud chcete mít nádherný výhled na pobřeží, ubytujte se například v hotelu Le Fioriere v Praianu…

RYE

Nedaleko kanálu La Manche se nachází městečko Rye, které vás přenese zpět v čase. Jde pravděpodobně o jedno z nejpůvabnějších míst v celé zemi se středověkými domy a budovami pocházejícími ze 14. a 15. století i s dechberoucími výhledy na řeku Rother a Romney Marsh. Jestliže se rozhodnete bloumat jeho dlážděnými uličkami či si vychutnat pobyt v jednom z historických hostinců, jistě rychle pochopíte, že jde o naprostý unikát.

ALGARVE

Asi 250 km na jih od Lisabonu se nachází divoký region ošlehaný větrem a nasáklý slanou vodou. ​​Tato oblast obepíná pobřeží Atlantiku a nabízí drsnou krajinu, kterou jinde nenajdete. Mezi písečnými zátokami a plážemi jsou rozesety bělostné vesničky a za pobyt v nich nemusíte ani utrácet velké peníze. Algarve totiž není tak drahé jako francouzská, italská či španělská riviéra, a dokonce si troufáme tvrdit, že je i mnohém předčí. Třeba už jen tím, že zde nenarazíte na tolik turistů. Pokud tedy toužíte objevit panenský kus Evropy, který vám vyrazí dech, a kde nenarazíte na megalopole resortů, stačí navštívit Lagos, Faro, Taviru, či Albufeiru a jejich okolí.

OHRID

Seznam těch nejlákavějších skrytých klenotů Evropy by nebyl úplný, pokud bychom nezmínili Makedonii. Ohrid, který leží v západní části země u nádherného jezera, je nedoceněnou destinací, jenž si zaslouží místo na vašem travel listu. Pokud si projdete toto město nacházející se na seznamu světového dědictví UNESCO, které je považováno za "Jeruzalém Balkánu", budete se divit, že historické ulice plné starosvětského kouzla, kostelů včetně středověkého hradu, zůstaly tak dlouho opomíjeny cestovateli z celého světa. Na první pohled zaujme i unikátní architektura v byzantském stylu a mnoho malebných kaváren, které budou přívětivé i k vašemu budgetu.

HAAG

Jestliže plánujete útěk do civilizovaného a přesto cool města, zamiřte do Haagu, kde se snoubí cool atmosféra s politikou a historií. Toto často turisty opomíjené město je skrytým klenotem Evropy, a to podle nás vůbec není spravedlivé. Avšak spravedlnosti zde jistě bude za dost! Budete okouzleni nejen mnohými muzei i fascinujícími památkami, ale také noční scénou, či uličkami plnými kaváren a barů která se stáčí podél písčité pláže. Pokud tedy máte dost coffeeshopů, červených luceren a Jedlíků brambor, nechte se zlákat touto nenápadnou destinací, kam se budete chtít pravidelně vracet.

BRUGGY

Jste-li fanouškem romantiky a brunchů, vydejte se na severozápad Belgie přímo do “Benátek severu”. Historické centrum Brugg je zapsáno do Seznamu světového dědictví UNESCO, jeho podoba se za poslední staletí příliš nezměnila, proto si uchovalo svůj středověký ráz a architekturu. Projížďka podél gotických památek na loďce vás tedy naprosto uchvátí. A pokud jste někdy viděli film V Bruggách, jistě víte, že půvaby tohoto města dokážou odvést pozornost i od sexy Colina Farella!

MILOS

Pro mnohé je Milos nejexotičtějším ostrovem v Egejském moři. Díky své neobyčejné barevnosti a krajině bezpochyby patří k nejpůsobivějším ostrovům Kyklad. Sopečné skály barví pláže do červena, růžova a oranžova. A ty dokonale kontrastují ve hře odstínů s bílou. Pokud toužíte objevit svou inner-insta-Afrodité, je pro vás toto místo jako stvořené. Nezapomeňte, že právě zde byla objevena Venuše mélská, která se stala jednou z největších atrakcí Louvru.

BIARRITZ

Jistě, Paříž se zdá být vždy skvělým nápadem a destinací, kterou můžete navštívit snad tisíckrát a stále vás bude bavit... Avšak pokud toužíte objevit Francii z trochu jiného, lehce slaného úhlu, zamiřte do Gaskoňska. Biarritz je doslova životním stylem, který vás bude bavit! Střetávají se zde v naprosté harmonii luxusní butiky se surfařskou bezstarostností a vy si budete přát stát se součástí tohoto výjimečného kontrastu. Začnete zde den lovem vln, poté zde lehce pozměníte svůj postoj k módě v “je ne sais quoi” fashion obchodech a večer skončíte v jednom z tapas barů s živou hudbou. C'est la vie!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu