S jakými seriály si užít (a přežít) konec roku

Konec roku nepřináší pouze hrozbu lockdownu, ale naštěstí i velkou dávku nových seriálů, se kterými se dá zapomenout na ten marast venku. Tady jsou naši redakční favorité.
Veronika Scattergood
——
30. listopadu 2021

Foto: archiv HBO

Emily v Paříži – 2. řada

První řada seriálu Emily v Paříži si našla své skalní fanoušky i zapřísáhlé odpůrce. Ti první se zamilovali do roztomilé a naivní Američanky, která objevuje úskalí života ve Francii, i do jejího excentrického šatníku. Ti druzí protáčeli oči nad průhlednými zápletkami, záplavou klišé a afektovanými hrdiny. Není pochyb o tom, že druhá řada, opět sázející především na outfity Patricie Field, v nastaveném tónu bude pokračovat.

Na Netflixu od 24. prosince.

Veliká – 2. řada

Svérázný seriál, kde se pro sprosté slovo a černý humor nejde daleko, pojednává o ambiciózní Němce, která si nakonec coby carevna Kateřina Veliká podmanila celé Rusko. Dekadentní počin, v němž v hlavní roli září Elle Fanning a sekunduje jí Nicholas Hoult, navíc v druhé řadě dostává hereckou posilu v podobě Gillian Anderson v roli Kateřininy matky. 

Na HBO GO od 20. listopadu.

Jak na to s Johnem Wilsonem – 2. řada

Filmař John Wilson chodí po New Yorku a natáčí si všechno, co ho zaujme. Ze svých reportážních střípků pak skládá originální dokumenty, které oplývají originálním humorem a jemnou ironií. Deník The New York Times označil první sérii seriálu za nejlepší krátký komediální pořad roku 2020, podle časopisu Vanity Fair šlo o „nejlepší televizní pořad roku“, který „s mimořádnou dávkou opravdovosti zkoumá, co dnes znamená být člověkem“.

Na HBO GO od 27. listopadu.

A jak to bylo dál

Seriál A jak to bylo dál, nová kapitola Sexu ve městě z produkce HBO Max, navazuje na veleúspěšný seriál a slibuje nejen pokračování příběhu o přátelství Carrie, Mirandy a Charlotte, ale i jejich složitou životní cestu po padesátce. Těšit se můžeme na osm nových epizod se starými známými.

Na HBO GO od 9. prosince.

Cvokař od vedle

Dvě hvězdy komediálního žánru – Will Ferrell a Paul Rudd – se sešly v seriálu, který sleduje bizarní vztah psychoterapeuta Ikea a jeho klienta Martyho. Postupně se jejich profesionální odstup zmenšuje a Ike svého pacienta, který mu naprosto důvěřuje, zcela ovládne a získá kontrolu nejen nad jeho rodinou, ale i financemi a nakonec se mu i nastěhuje domů. Seriál vychází ze skutečné události.

Od listopadu na Apple TV+.

Služka

Margaret Qualley na sebe strhává pozornost v příběhu o mladé matce, která se snaží utéct ze vztahu s partnerem, který ji psychicky terorizuje. Na starost má při tom ještě svou malou dcerku. Její matka je blázen, otce nemůže vystát a postavit se na vlastní nohy je větší dřina než uklízet haciendy bohatých klientů. Připravte se na emoční úder na solar. Více o seriálu se dočtete zde

Od listopadu na Netflixu.

Boj o moc – 3. řada

Pozorovat členy této ultra bohaté rodiny, jak se mezi sebou rvou o pozici a vliv, je mimořádně zábavné. Ve třetí řadě seriálu, který poodhalil, jak moc fouká na byznysovém vrcholu, tvůrci zaveleli „volume doprava“ a již tak napínavé rodinné drama ještě zhoustlo.

Od října na HBO GO.

Angela Black

Angela má zdánlivě všechno – krásný dům, pohledného bohatého manžela, dvě roztomilé děti a nekonečnou zásobu hedvábných halenek. Jenže manželství není idylické ani trochu, právě naopak, a tak se Agela, kterou hraje Joanne Froggatt známá z Downton Abbey, pokusí za pomoci soukromého detektiva situaci radikálně vyřešit.

Od října na HBO GO.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu