Relax & chill aneb Velikonoce trochu jinak

Zkuste oslavit přicházející jaro po svém. Necítíte-li se na pravé Velikonoce se vším, co tento svátek obnáší, tak si dnešní den jednoduše upravte podle svých preferencí a požadavků. Máme pro vás 6 tipů na příjemně strávený den volna.
Redakce Harper´s Bazaar
——
18. dubna 2022

Foto: Getty Images

Rok utekl a Velikonoce jsou opět tady. V mnohých domácnostech je hotový jarní úklid, prostorem voní mazanec a beránek, do mís se dekorují vajíčka různých barev a vzorů (nesmíme zapomenout ani na ta čokoládová) a možná se na poslední chvíli dolaďují pomlázky na koledu. Že to tak nemáte? Nebojte, konec světa to opravdu není. Ačkoliv se jedná o svátek, o němž se mluví týdny dopředu, řádně ho v dnešní době slaví jen málokdo. Tento rok nejspíše na koledu po minulých covidových sezonách vyrazí více jedinců, ale je zde také možnost, že toto období Velikonocům naopak ještě více ublížilo a tradice a zvyky se postupně úplně vytratí. Minimálně z některých měst a určitých částí republiky. 

Jak je to u vás? Jestliže se na slavení dne, který má původní význam především pro věřící, necítíte, vůbec nic se neděje. Volna však můžete pořádně využít i tak, a dokonce byste měli! Pro sebe, pro odpočinek, pro rodinu a přátele, zkrátka jak uznáte jen vy a pouze vy za vhodné. Neřiďte se žádnými „psanými nepsanými“ pravidly a prožijte tento svátek dle svého uvážení. A my pro vás máme pár tipů!

1. Jarní procházka

Jak využít pondělí, kdy nemusíte do práce? Příroda se konečně probouzí k životu a počasí nám začíná přát, tak si běžte užít slunečních paprsků, rozkvetlých stromů a zahrad a vyrazte na procházku. Můžete zvolit svou oblíbenou trasu, nebo naopak využít chvilku klidu a prozkoumat místa, kam jste se dlouho chystali, ale ještě na to nebyl čas. Ten totiž právě nastal. 

2. Skvělý film

K volné chvilce patří jednoznačně dobrý film! Streamovací platformy Netflix nebo HBO vám jich nabídnou nekonečné množství, a to ve všech žánrech. Za nás doporučujeme třeba film Yes Day pro pobavení nebo Ruby záchranářka pro celou rodinu, milovníky hudby a tance nadchne Burleska, a pokud se chcete náladou přemístit úplně jinam, zkuste historické drama Vykopávky. A jestli jste si nevybrali online, jistě vás zaujme alespoň jedna novinka v kinech. Navíc si tak uděláte příjemný kulturní zážitek. 

3. Máte více času? Propadněte novému seriálu

Pokud jste již většinu nabízených filmů viděli a žádný nový vás nezaujal, nebo máte zkrátka raději něco na delší pokračování, seriál je pro vás tou správnou odpovědí. Můžete si u něj odpočinout a zároveň se pobavit a délku sledování si zvolíte vy. Ať už má díl dvacet minut, nebo hodinu a půl, jednu sérii, nebo deset. Úspěšnými seriály poslední doby jsou Euforie, Sexuální výchova, Koruna, Elite, Bridgerton, Emily in Paris, Shadow and Bone, Neskutečná Anna, Squid Game, Zaklínač či Vikingové. Pokud vás ale nic nového netáhne, vždy se můžete s chutí vrátit ke klasikám, jako jsou například Přátelé nebo Gilmorova děvčata. 

4. Jen vy, kniha a ticho

Volný den je však také jako stvořený k času strávenému o samotě, myslí i tělem. Sedněte si do okna či v parku na sluníčko, k tomu si vyberte svou oblíbenou knihu nebo tu, na kterou se dlouho chystáte, a pusťte se do ní. Nikoho a ničeho okolo si nevšímejte, a zatímco budete usrkávat svůj oblíbený nápoj, se naplno ponořte do jejího příběhu. Mezi naše tipy patří jednoznačně Ostrov od Biancy Bellové, Světlušky a jiné povídky od Hannah Vincentové, Drby od Františka Koukolíka, Není jako ty od Ellery LLoyd nebo se zasněte pomocí světa vzácných kamenů a krásy skrz dílo BVLGARI Magnifica: The Power Women Hold. 

5. Rodinný výlet za dobrodružstvím

Jaro po zimě snad opravdu přebírá otěže a s ním přichází i chuť objevovat. Jestliže máte opravdu celý den bez povinností a plánů, není nic lepšího než vyrazit na výlet mimo vaše bydliště a prozkoumat další kus Česka. Vezměte s sebou rodinu a užijte si krásný společný den plný nových zážitků. Bude to příroda, neprozkoumané město, nebo třeba návštěva historické památky? Naše republika nabízí ze všech sfér nespočet možností. Nyní je tedy pouze nutné uvědomit si preference, zabalit svačinu a vyrazit na cestu!  

6. Piknik s přáteli

Nenáročnou, perfektní variantou, jak strávit volný den a utéct od velikonočních oslav, na hodinu, nebo celé odpoledne, je park, deka, piknikový košík plný dobrot a ta správná společnost. S partou přátel bude jistě o zábavu postaráno a s sebou můžete vzít i nějakou deskovou hru jako například Monopoly nebo Aktivity. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu