Nahlédněte do nového luxusního hotelu přímo v srdci Versailles

Přímo v komplexu zámku Versailles se otevřel nový hotel, kde se vám dostane doslova královského rozmazlování.
Veronika Scattergood
——
18. srpna 2021

Foto: archiv hotelu

Zámků, které se mění na luxusní hotely či spa, neustále přibývá. Na začátku června se na mapě ovšem objevil jeden zcela výjimečný – hotel Le Grand Contrôle. Ten se otevřel přímo uprostřed jedné z nejslavnějších staveb na světě, v komplexu zámku Versailles poblíž Paříže, který byl sídlem francouzských králů. Přepychu, který si užíval Ludvík XIV. či Marie Antoinetta, si tak můžete užívat i vy.

V hotelu najdete čtrnáct pokojů včetně stodvacetimetrového suitu, restauraci pod vedením hvězdného šéfkuchaře Alaina Ducasse i spa s patnáctimetrových vnitřním bazénem. Všechny interiéry prošly citlivou rekonstrukcí architekta a interiérového designéra Christopha Tollemera tak, aby připomínaly dobu, kdy interiéry zámku a přilehlé budovy Malého Trianonu nechala upravit sama Marie Antoinetta. Nechybí tak autentické detaily, barvy a dekory, které vás přenesou do 18. století. 

Královně v patách

Kromě pokojů ale hotel nabízí i další potěšení. Objednat si můžete například soukromou ranní či večerní prohlídku zámku včetně jeho nejslavnějších části jako je Zrcadlový sál i běžně nepřístupné privátní části zámku, kde francouzští vládci trávili svůj čas. Personál pro vás může připravit i privátní večeři v Oranžerii za doprovodu smyčcového kvarteta a dámy si mohou vyzkoušet přesné repliky šatů i střevíčků Marie Antoinetty, jejíž šatník patřil ve své době k nejpřepychovějším v Evropě.

Le Grand Contrôle patří pod křídla skupiny Airelles, která ve Francii provozuje dalších pět pětihvězdičkových hotelů, všechny s dotekem aristokratického stylu. Dovnitř nově otevřeného hotelu ve Versailles se podívejte v galerii níže.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu