Naděje nové generace: Valérie Jurčíková

První čistě elektrické SUV české automobilky ŠKODA ENYAQ iV představuje první krok do světa zítřka. Oslovili jsme tři studenty studující design oděvu a obuvi na UMPRUM, aby tento okamžik oslavili s námi a načrtli svou představu o módě pro lepší, udržitelnou budoucnost. Jejich skica a návrh měl vycházet ze samotného designu nového vozu a z udržitelnosti. Jak si s tím poradila mladá studentka UMPRUM Valérie Jurčíková?
komerční článek
——
19. května 2021

Foto: Benedikt Renč

Módní tvorbu studuje třiadvacetiletá rodačka ze Zlínského kraje v Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM již třetím rokem a o své tvorbě říká, že se nikdy neobejde bez „oděvního objektu”. Ke každému kusu oblečení tak přistupuje individuálně a hraje si s jeho tvarem a formou. Odrazilo se to i na její minikolekci, v níž vytvořila modely z použité výplně automobilových pneumatik. Netradiční materiál jí umožnil vytvořit futuristicky působící tvary evokující živý organismus.

Svůj projekt nazvala slovem Eithne, které má – stejně jako označení Škoda Enyaq – irský původ a znamená „esence”.

Tvar a barvy modelu Valérie Jurčíkové inspiroval interiér vozu, v němž dostávají velký prostor ekologické materiály. Například sedadla z kůže v koňakové barvě se místo chemikálií činí extrakty z listů olivovníku.

Zapojte se do soutěže! Tři z vás mohou vyhrát týdenní zapůjčení vozu ŠKODA ENYAQ iV a také roční předplatné Harper's Bazaaru. Odpovědět na soutěžní otázku a hlasovat pro skici a návrhy od Valérie Jurčíkové můžete zde.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu