New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Naděje nové generace

Automobil ŠKODA ENYAQ iV jako první čistě elektrické SUV české automobilky představuje první krok do světa zítřka. Oslovili jsme tři studenty designu oděvu a obuvi na UMPRUM, aby to oslavili s námi a načrtli svou představu o módě pro lepší, udržitelnou budoucnost. Která z vizí vás osloví nejvíce? Zapojte se do soutěže! Tři z vás mohou vyhrát týdenní zapůjčení vozu ŠKODA ENYAQ iV a roční předplatné časopisu Harper's Bazaar.
komerční článek
——
17. května 2021

Foto: Benedikt Renč

Postupně vám představíme tři UMPRUM designéry a vy na našem Instagramu rozhodnete, který z nich vyhraje 10 000 Kč na tvorbu své další kolekce. Následně z vás vybereme tři výherce, jež dostanou možnost zapůjčení vozu a také předplatné našeho časopisu. Ovšem nejdříve nám dovolte seznámit vás s novinkou ŠKODA ENYAQ iV, kterou jsme v Harper's Bazaar měli možnost exkluzivně vyzkoušet. 

Byť je ŠKODA ENYAQ iV prvním čistě elektrickým vozem mladoboleslavské automobilky, nedělá žádné kompromisy. Robustnost vozu zaručí, že se v něm budete cítit jistě a bezpečně a nechybí ani objemný zavazadlový prostor a řada praktických odkládacích prostorů uvnitř. 

Elektrický vůz nabízí dojezd až 537 kilometrů. Snadno ho dobijete doma pomocí běžné zásuvky či wallboxu. Na cestách se pak můžete spolehnout na síť veřejných dobíjecích stanic. O vše se postará speciální karta MyŠkoda Powerpass, s níž platíte jako s běžnou platební kartou.

ŠKODA ENYAQ iV je vždy online a její palubní systém lze ovládat přes až třináctipalcový hlavní displej nebo pomocí hlasové asistentky Laury, která rozumí patnácti jazykům a v šesti z nich zvládá pokyny přijímat v běžné řeči. Ovládání vozu usnadňuje také řada asistentů, kteří umí vést vůz v jízdním pruhu, varují před kolizí s cyklistou a pomohou s parkováním či vyhýbáním se překážce.

Skulpturálními tvary se vyznačuje i příď vozu, které dominuje unikátní světelná maska Crystal Face. I díky ní ŠKODA ENYAQ iV působí velmi sebevědomým dojmem.

Při volbě interiéru máte na výběr z pěti druhů tematicky odlišných interiérů (Interiér Loft, Lodge, Lounge, Suite, Ecosuite), které jsou inspirovány světem moderního bydlení. Ke slovu v nich přichází eko kůže, recyklovaný polyester i vlna.

Důležití jsou všichni cestující, nejen řidič. Proto posádku SUV, které získalo dosud nejlepší výsledek v oblasti ochrany dospělých i dětí v interiéru vozu, chrání devět airbagů.

Podívejte se na video z exkluzivního focení ŠKODA ENYAQ iV a návrhářů pro udržitelnost budoucnost:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu