Last minute dubnový culture fix: Polaroidy významných osobností, čaj o páté a filmové trháky

Máte volný podvečer, nebo vymýšlíte plány na víkend a ještě tam máte časovou skulinku? Přinášíme vám hned několik variant, co podniknout. Vydáte se na čaj a dortíky za Valentinem, na fotografickou výstavu Anny Bauer, nebo si dopřejete gurmánský zážitek?
Lucie Švábenská
——
21. dubna 2022

Foto: archiv fotografky

Pop Up výstava Fashion Polaroids

Ve Westfield Chodov nenajdete pouze velké množství obchodů a restaurací, ale do 1. 5. také Pop Up výstavu Fashion Polaroids úspěšné německé fotografky Anny Bauer, která spolupracovala například s magazínem Andyho Warhola – The Interview a také byla dvorní fotografkou Victorie Beckham. Na kontě má mnoho dalších spoluprací s nespočtem celebrit a ty můžete vidět právě zde. Originální výstavní koncept představí 51 polaroidů osobností módního průmyslu, které vytrvale dokumentovala v zákulisí nejprestižnějších módních show v období let 2007–2011. Mezi intimními portréty je také Rihanna, Tom Ford, Manolo Blahnik, Vivienne Westwood, Pharrell Williams nebo Cate Blanchett. 

Valentino Afternoon Tea

Toužíte po troše klidu v luxusním prostředí a za společnosti vybraného menu a elegantních módních doplňků? Poté nesmíte promeškat šanci zažít Valentino Afternoon Tea v hotelu Four Seasons Prague. Michelinský šéfkuchař Marco Veneruso ve spolupráci se šéfcukrářkou hotelu Zsuzsannou Borsos pro tuto příležitost sestavil unikátní menu inspirované právě slavným módním domem Valentino. To dokazuje především závěr gurmánského zážitku v podobě sladké kabelky, signature studu, makronky v legendární červené barvě či panna cotty s vůněmi parfému Voce Viva. A spojení gastronomie s módou umocňuje atmosféra, kterou zde tvoří vystavené černobílé módní fotografie, parfémy, róby a knihy, které vás opravdu přenesou do okouzlujícího světa milánského módního domu. 

Kuchařská show v La Bodeguita del Medio

Za gurmánským zážitkem zamiřte do restaurace La Bodeguita del Medio, a to konkrétně dne 28. dubna v 18:00 hodin. Bude se zde konat již 12. ročník kuchařské show pod taktovkou šéfkuchaře Michaela Simona. Tentokrát si přímo před zraky hostů vezme od parády velkého tuňáka z Malediv. Každý si může vybrat, jakou podobu tuňáka zvolí, nebo jít do předem definovaného menu. Pozor ale, doporučujeme si udělat rezervaci, jelikož je tato událost velmi oblíbená a již nyní je kapacita téměř naplněna.

Febiofest

Pokud chodíte rádi do kina, vyrazte v termínu od 29. dubna až 1. května na Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest, který nabídne 11 interaktivních projektů uvedených na světových festivalech, jako jsou Benátky, Sundance nebo Tribeca. Chybět nebude ani VR Cinema, které je od minulého ročníku rozšířené a obsahuje také 360° filmy – letošní selekce sahá i po interaktivních projektech na hranici mezi filmem a hrou. Centrem festivalového dění se stane stejně jako loni Cinema City Slovanský dům v centru Prahy, vybrané sekce a masterclass bude hostit také Kino Pilotů, Ponrepo nebo Edison Filmhub. Po skončení hlavního programu v metropoli Febiofest zamíří do regionů.

Výstava VOID v Galerii Rudolfinum

Ponořte se do hlubin pomocí umění. Tvorba Jiřího Příhody se pohybuje na pomezí sochy a architektury. Jeho monumentální abstraktní kreace, které mají až meditativní ráz, nyní najdou svého „protihráče“ v náročné a komplikované architektuře novorenesanční budovy Rudolfina. Větší část výstavy přinese zcela nová díla, ale připomene i zásadní Příhodovy práce z minulých desetiletí. Výstava v Galerii Rudolfinum je rozhodně doposud největší přehlídkou tvorby umělce, který většinu času tráví ve Spojených státech.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu