Last minute destinace na „girls only“ výlet

Pět destinací na víkendový getaway s kamarádkami – dobré jídlo, horký písek, nejlepší drinky, kultura a nákupy!
Oli Egler
——
15. srpna 2022

Foto: Getty Images

Léto je skoro u konce a není nic lepšího, než uzavřít letošní sezónu krátkým last minute výletem s kamarádkami. Přinášíme vám tipy na pět destinací, které vám pomohou dobít baterky už po pár dnech!

Florencie

Pakliže prahnete po dechberoucí kráse, historii a umění, „Firenza“ bude vaším městem. Krom legendární Uffizi Gallery, na jejíž střeše si musíte dát alespoň sklenku prosecca nebo šálek kávy, je tu také katedrála Santa Maria del Fiore, která již mnohé připravila o dar řeči. A už jste viděly expozici Gucci Garden? Stojí za to!

Tip: Krom místní ribollity si nezapomeňte dát hlavně focaccia sandwich ve vyhlášeném All’Antico Vinaio, kam chodí i místní.

Tel Aviv

Už jen po třech a půl hodinách letu přistanete v překrásném historickém městě plném skvělých barů a úžasného jídla. Byť budete mít chuť si ihned zařídit trvalý pobyt na pláži, nevynechejte procházku starou částí Jaffa a Neve Tzedek, kde najdete nespočet butiků a zajímavých barů. A jídlo? #Ulala!

Tip: Vyhlášený bar Fantastic podává koktejly inspirované Disney postavičkami. Jejich signature drinky budete pít přímo z Mrs. Potts nebo lahvičky s nápisem „vypij mě“. Nezapomeňte na rezervaci!

Barcelona 

Tapas, sangria a nekonečně dlouhé uličky gotické čtvrti? #YesPlease! Pokud nepotřebujete nic jiného než jen odpočinek na horkém písku a trochu dobrého jídla, katalánská metropole pro vás bude tím pravým. 

Tip: Nezapomeňte navštívit legendární restauraci La Cova Fumada, která je velmi skromně vypadajícím klenotem mezi místními podniky.

Londýn

Jen těžko budete hledat lepší destinaci na shopping než právě Londýn – ať už se jedná o nejžádanější beauty produkty, nebo exkluzivní butiky nezávislých návrhářů. Krom toho vždy můžete zavítat do Tate nebo se jen tak projít do Victoria & Albert Musea, kde momentálně probíhá výstava Africké imaginárium. 

Tip: Až vás přestanou bavit puby a malé kavárny, zavítejte na střešní bar Pantechnicon Roof Garden, kde se servíruje fusion asijské a skandinávské kuchyně, a to přímo s výhledem na Hyde Park.

Amsterdam 

S vyhlášeným evropským party městem nemusíte mít nutně spojenou pouze představu kocoviny. Krom překrásného Rijksmusea, které nabízí nejen barokní skvosty, se tady můžete ponořit do neopakovatelné chill atmosféry. Není vůbec složité splynout s davem a zakotvit s piknikovým košem buď u jednoho z kanálů, nebo na jakékoliv travnaté ploše ve městě. A navíc poznáte spoustu nových prima lidí!  

Tip: Vyhlášený podnik The Seafood Bar nabízí vždy ty nejčerstvější mořské plody, které se dovážejí do restaurace několikrát denně z lokálních farem. Nezapomeňte – brzy začne sezóna ústřic!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu