Krystaly. Opravdu mají léčivé účinky a víte, které z nich kdy zařadit do vaší rutiny?

Trápí vás zdraví, neustále černé myšlenky, nebo se vám nedaří v lásce či v práci? Jestliže máte trochu více otevřenou mysl, zkuste sílu krystalů. Možná vás jejich účinky mile překvapí.
Lucie Švábenská, Becki Murray, Bridget March
——
22. dubna 2022

Foto: Getty Images

V posledních letech, kdy jsme bojovali s pandemií a nyní se situací na Ukrajině, se úroveň stresu a úzkosti zvýšila a mnoho z nás pátralo po něčem, co nám uleví. I díky tomu se do hledáčku opět dostaly léčivé krystaly. Možná si říkáte, jak by vám mohly pomoci, ale nepodceňujte jejich sílu. Své o tom ví například i ikona Victoria Beckham nebo modelka Miranda Kerr, které se k jejich využívání veřejně a pyšně hlásí. Ptáte se, co tedy opravdu umí a proč byste jejich účinky měli také poznat? Tak čtěte dál.  

Co si přesně představit pod léčením krystaly? 

Jsou složeny z takové kombinace minerálů, která pomáhá balancovat, čistit a přeorganizovat vaše bioenergetické systémy. Každý kus je jedinečný a má jinou energii, rezonanci a frekvenci, která na vás poté působí neboli vám pomáhá s vaším tělem i myslí. Jednoduše řečeno vás dají do klidu a pohody. Zvýší se vaše soustředění, pozitivní myšlení, a dokonce mají vliv na imunitu a ulevují od bolesti. Poté existují speciální druhy, které se vždy specializují na určitou věc, část těla, nebo života. 

Jak je používat? 

Je mnoho možností, první rozdíl je v tom, zda je využijete s profesionálem, nebo sami doma. Pokud se vydáte k odborníkovi, tak se nemusíte vůbec o nic starat, pouze mu důvěřovat a užít si to. Krystaly naaranžuje tak, aby byly na různých energických bodech a balancovaly energické pole vašeho těla. U začátečníků se jedná především o místa na rukou a také tzv. třetí oko – mezi obočím. 

Jestliže jejich sílu chcete zkusit objevovat o samotě doma, stačí pouze zvolit ten správný typ dle požadovaného účinku, dát se do klidu, pevně ho sevřít v rukou a soustředit se na jeho sílu. V myšlenkách si můžete promítat mantru, která souvisí s tím, co očekáváte. Jednoduché použití je také v podobě gua shy nebo rolleru. 

Ale samozřejmě jejich činnosti můžete nechat volný průběh a nosit je pouze u sebe – v kabelce, v kapse, jako přívěsek na náramku či řetízku, meze se nekladou. 

Kromě jejich využívání je ale pro správný účinek musíte čas od času také „očistit“. To uděláte jednoduše – ponořte je do studené vody a pro lepší výsledky je následně vyskládejte za úplňku na okno. 

Jaké druhy rozlišujeme a jaké mají účinky? 

Typů je mnoho, ale my vám představíme ty nejčastěji vyhledávané. I tak se možná budete ptát, jak tedy zvolit ten pravý druh a pravý kus. Zde je jednoduchá odpověď – věřte své intuici. Ta vás nezklame a navede přesně k tomu kameni, který budete zrovna vyžadovat, aniž byste o tom třeba věděli. 

Nefrit

Vliv: na zdraví

Vlastnosti: dlouhověkost, čistota, plodnost, moudrost, mír

Již po staletí se používá na očištění a léčení těla, protože vás zbaví různých toxinů. Jak na to? Můžete ho úplně jednoduše využít jako masážní kámen. 

Citrín

Vliv: na pracovní stránku života

Vlastnosti: prosperita, kreativita, sebevědomí

Citrín je díky své schopnosti stimulovat mozek, zvyšovat sebevědomí, motivaci a kreativitu ideální pro podnikatele. 

Růžový křemen

Vliv: na lásku

Vlastnosti: láska, vztahy, přátelství, plodnost, zotavení

Tento krystal je pravděpodobně jedním z těch nejznámějších. Jestliže toužíte po pravé, nekončící lásce, tak by vám neměl chybět ve sbírce. Pomůže vám i se sebeláskou, která se rovněž nesmí podceňovat (samozřejmě ve zdravé míře). Společně s tím zvyšuje plodnost, milující energii a v neposlední řadě pomáhá otevřít se lidem a důvěřovat. 

Tyrkys

Vliv: na život ve městě

Vlastnosti: ochrana, přátelství, láska, rovnováha, moudrost, očista

Kámen, který je ideální pro ty z vás, kdo žijí vě městě. Zvýší vám imunitu, ochrání před znečištěním a dalšími negativními vlivy. Také pomáhá s detoxikací těla, která je nyní velmi diskutovaná. Navíc pomůže s velkými výkyvy nálad a vypořádáním se se strachem a vyčerpáním. 

Čirý křemen

Vliv: na zdraví

Vlastnosti: psychické schopnosti, léčení, energie

Po nefritu se v oblasti zdraví můžete obrátit také na čirý křemen, který je znám pro své pozitivní účinky. Posílí vás, odstraní negativní myšlenky a pomůže vám dát život do rovnováhy. 

Ametyst

Vliv: používá se při meditaci

Vlastnosti: léčení mysli, těla a duše

Posledním často užívaným krystalem je ametyst, který také léčí. Navíc pomáhá redukovat stres, smutek a negativní myšlenky. Jestliže trpíte na bolesti hlavy, s jeho pomocí by se to mělo zlepšit. Stejně jako vaše meditace. 

Celebritami ověřeno

Jak jsme již nastínili, tomuto léčení propadlo také mnoho známých tváří a otevřeně o tom mluví. Adele se již několikrát nechala slyšet, že jí před každým vystoupením pomáhají s jejím strachem z jeviště. Victoria Beckham, ačkoliv se zdá jako naprosto vyrovnaná žena, je velmi pověrčivá, a tak si své kameny vždy bere s sebou i na cesty. Na jejich sílu ale spoléhá především před svými přehlídkami, kdy se k nim v zákulisí obrací. A z módního průmyslu není rozhodně jediná. Supermodelce Naomi Campbell v kabelce nikdy nechybí černý turmalín a růžový křemen (jako symboly ochrany a lásky), stejně jako Mirandě Kerr, která je navíc nosí přímo u srdce – a to doslova, protože si růžový křemen vkládá do podprsenky. Takže se nebojte věřit i tomuto druhu léčení tak jako vaše ikony. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu