Kde si pod širým nebem vychutnat kvalitní jídlo a dechberoucí výhled?

Na některé výpravy si ani nemusíte balit kufr. Stačí si sednout a zahledět se do dálky. Vybrali jsme pro vás místa, která díky neomezené zásobě čerstvého vzduchu fungují jako balzám na nervy. Zvlášť pokud výhled do krajiny můžete střídat s pohledem do talíře.
Olivie Lamičková
——
13. července 2021

Foto: archiv hotelů

Zámek Ratměřice

Zámecký přístup

Zámecký hotel Ratměřice obklopuje krásný rozlehlý park, kterému dominují dva sekvojovce obrovské, nejvyšší v Česku. Třeba právě pod jedním z nich si můžete užít piknik, který vyjde rovnou ze zámecké kuchyně, respektive z kuchyně elegantní restaurace Sequoia šéfkuchaře Pavola Pavlíka. Čekejte piknik ve velkém stylu, jeho součástí je například BBQ úprava masa, grilovaná i čerstvá zelenina, láhev Chateau Ratměřice a domácí koláč. Pokud se vám zrovna nebude chtít stolovat na zemi, můžete vzít zavděk stylovou terasou s výhledem na jezírko s kaskádou a jesetery. 

Resort Kovárna Frýdštejn

Zahrádka, kam neprší

V původním stavení Resortu Kovárna Frýdštejn bývala skutečně kovárna, chátrající budovu noví majitelé od roku 2012 pečlivě rekonstruují tak, aby se zachoval genius loci. Přenesenou připomínkou černého řemesla je dnes Josper gril a jídla na něm připravená si lze vychutnat na panoramatické zastřešené zahrádce. Nejkouzelnější je to tu v čase večeře, kdy se jídlo servíruje i se západem slunce.

Terasa Miru, hotel Four Seasons, Praha

Počítání pražských střech

Zažít atmosféru dovolené – a rovnou exotické – můžete v hotelu Four Seasons. Restaurace s terasou Miru je pojmenovaná podle japonského výrazu označujícího výhled. Utajená oáza pro maximálně dvanáct hostů nabízí sedmichodové degustační fusion menu kombinující japonskou a tradiční italskou kuchyni. Tento koncept navíc můžete doplnit speciálními párovanými koktejly. Unikátnost střešní restaurace podtrhuje neopakovatelný výhled na Pražský hrad a Karlův most, který ohromí i ty, kteří si mysleli, že hlavní město znají do posledního detailu.

Vinice Coffeebar, Mikulov

Mobilní kavárna

Kousek od Mikulova najdete specifickou občerstvovací stanici. Vinice Coffeebar v přívěsu parkuje nad vinohrady a pocestným nabízí víno z vinařství Srholec, kávu severočeské pražírny Nordbeans, domácí limonády, míchané drinky i obložené chleby a sladkosti. Vychutnat si něco z toho v lehátku s výhledem na Pálavu je ten nejlepší zážitek, takže se z cesty lehce stane cíl.

Více se dočtete v červencovém Harper's Bazaaru. Stále v prodeji!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu