Fondation Louis Vuitton odhaluje v Paříži expozici „Coming of Age“

Chystáte se během následujících dvou týdnů do Paříže? Poté pro vás máme skvělý kulturní tip, především pokud se zajímáte také o módu. Výstava zasvěcená géniovi Virgilu Ablohovi „Coming of Age“ se právě otevírá.
Redakce Harper´s Bazaar
——
13. dubna 2022

Foto: archiv LV

Je to již pár měsíců, ale stále se to zdá jako čerstvá věc. Úmrtí návrháře a vizionáře Virgila Abloha bylo pro mnohé šokem a někteří se z něho stále vzpamatovávají. Připomenout jsme si ho mohli alespoň prostřednictvím Virgilovy poslední tvorby a nyní se v Paříži na jeho počest otevírá nová výstava „Coming of Age“. Můžete ji od dnešního dne ve Fondation Louis Vuitton navštívit, a to do 27. dubna 2022. Jestliže jste se tedy do francouzské metropole chystali, výstavu nesmíte vynechat. A pokud jste cestu naplánovanou neměli, možná vás právě tato kulturní novinka přesvědčí. 

Proč „Coming of Age“?

Jak je známo, Virgil byl kreativec v mnoha směrech a v roce 2019 kuráturoval v kalifornském Los Angeles několik výstav pod souhrnným titulem „Coming of Age“. Ty se uskutečnily v partnerství s Little Big Man Gallery a jejich ústředním tématem byl koncept, různorodost a komplexita chlapectví a mužského dospívání – napříč třídami, rasami, socio-ekonomickými podmínkami, subkulturami, s ideou izolace a kamarádství. Původní výstava „Coming of Age“ byla uvedena v Paříži, Pekingu, Miláně, New Yorku, Mnichově, Tokiu a Soulu. A právě její rozšířenou verzi můžete nyní vidět v pařížském Fondation Louis Vuitton. 

Verze 2.0

Nová podoba „Coming of Age“ je hmotným zpodobněním návrhářova světa, kterému vzdává hold. Je poctou angažovanému umělci a je koncipována tak, aby se návštěvníci mohli po boku umělců, fotografů, hudebníků, režisérů a animátorů aktivně zapojit. Všechny zde však spojuje stejná vize, která ilustruje poslání Virgila Abloha a jeho úspěšnou snahu o demokratizaci snu, který ztělesňuje značka Louis Vuitton. Ten dokázal přeměnit na prostor otevřený lidem z různých sfér, napříč věkovými kategoriemi, bez ohledu na rasu a pohlaví. 

Jestliže tedy nevíte, kam se vydat na velikonoční víkend, Paříž bude jistě skvělou volbou. Nezapomeňte si ale s předstihem online zabookovat vstupenky, ať nic nepodceníte!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu