Festival Serial Killler je téměř tu. Zjistěte, co očekávat, a zasoutěžte si o pobyt v Brně!

Festivalů je mnoho, ale tento rok si je po pandemii užíváme o to více. Již za týden bude v Brně probíhat úspěšný festival televizních a web seriálů Serial Killer a my víme, na co se můžete těšit, a navíc pro vás máme skvělou soutěž!
Lucie Švábenská
——
15. září 2021

Foto: archiv pořadatele

Jestliže jste fanda seriálů a festivalů, tady nesmíte chybět. Již čtvrtý ročník festivalu Serial Killer se navzdory dlouhotrvající pandemii bude v Brně konat od 21. 9. do 26. 9. Na festivalové projekce se můžete těšit v Divadle Bolka Polívky a v Divadle na Orlí (kde se bude konat i odborný program TV Days), ale to není vše, hlavní i doprovodný program jsou opět pestré!

Na co se můžete těšit? 

Kromě promítání snímků se můžete těšit i na mnoho významných zahraničních hostů, mezi kterými budou například zástupci společnosti Warner Bros. a HBO i další ředitelé všech velkých českých vysílatelů či velvyslanci ambasád.

Jedním z hlavních bodů programu však bude panelová diskuze, ve které zasednou belgický ministr pro média Benjamin Dalle, ministr kultury Lubomír Zaorálek, generální ředitel ČT Petr Dvořák a generální ředitel veřejnoprávní belgické televize VRT Frederik Delaplace.

Kdo si odnese cenu Progressive Killer? 

Opět se bude udělovat cena festivalu Progressive Killer neboli cena pro významnou televizní osobnost střední a východní Evropy a tento ročník si ji odnese producentka HBO Europe Tereza Polachová, která stojí za seriály jako Bez vědomí, Hořící keř či Pustina. Navíc při této příležitosti pronese laureátskou přednášku o postavení žen ve filmovém a televizním průmyslu.

To však není vše, co soutěž o nejlepší seriál? 

Na takovém festivalu nesmí chybět ani soutěž o nejlepší seriál střední a východní Evropy, kam se dostalo šest nejslibnějších titulů z celého regionu, a to díky pečlivé celoroční rešerši dramaturgyně programu Táni Zabloudilové, která k tomu dodává: „Letošní Hlavní soutěž na Killerovi je extrémně nadupaná. Netrvalo dlouho a z festivalu, kde se dal rychle zpozorovat rozdíl v kvalitě seriálů mezi východní a západní částí Evropy, je přehlídka, na které patří české, polské, srbské nebo ruské tituly k těm nejzajímavějším. Letos u nás můžete vidět minisérii Rodina o posledních dnech Slobodana Miloševiče na svobodě nebo ruský komediální hit Buchty, který konzervativní tisk nemůže rozdýchat a obránci tradiční rodiny by ho chtěli zakázat. Z českých seriálů se letos představí mrazivé soustředěné drama Podezření. Hlavní postavou je zdravotní sestra, která je obviněna z promyšleného vraždění pacientek.“

O finálním vítězi bude rozhodovat porota, ve které letos zasedne Piodor Gustafsson ze švédské mediální společnosti TV4 Media, programová ředitelka Berlinale Series Anna Katharina Brehm, ředitel mnichovského festivalu Seriencamp Gerhard Maier, bývalá ředitelka Dánské filmové školy a známá dánská producentka Vinca Wiedemann, a ředitelka francouzského festivalu Série Series Marie Barraco.

Nemůžete u toho být osobně, buďte online! 

Minulý rok se díky pandemii pořadatelé rozhodli zpřístupnit seriály online. Tento rok se sice festival koná opět ve větším měřítku, ale alespoň částečně se stále myslí na ty, kteří se nemohou dostavit do Brna osobně. Letošní ročník bude tedy tak trochu hybridní. Celou sekci Fokus zaměřenou na belgickou seriálovou tvorbu můžete zhlédnout zdarma na portálu DAFilms, a to až do 3. října.

Zasoutěžte si o pobyt v Brně pro dvě osoby! 

A jestliže vás festival zaujal a chystáte se ho navštívit, máme pro vás skvělou zprávu! Nyní si můžete na Instagramu Harper’s Bazaar zasoutěžit o víkendový pobyt pro dvě osoby v hotelu Grandezza v Brně, který vám zážitek ještě více zpříjemní. Tak na co čekáte? Přejeme hodně štěstí!

Vstupenky a další informace najdete na www.serialkiller.tv.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu