Co jste možná nevěděli o seriálu Přátelé aneb měl Joey na začátku natáčení na účtě pouze 11 dolarů?

Přátelé jsou bezesporu fenomén a mnoho z nás zná jednotlivé díly a hlášky ze seriálu nazpaměť. Proto vám nyní přinášíme pár zajímavostí z jeho natáčení. Opravdu Rachel neboli Jennifer Aniston nenáviděla svůj účes a jak si udržovala svou dokonalou figuru?
Tereza Stehlíková
——
2. dubna 2022

Foto: Getty Images

Před přijetím role si hvězdy ze seriálu Přátelé nevedly tak dobře

A to zejména Matt LeBlanc, který ztvárnil roli Joeyho. V jednom ze svých rozhovorů přiznal, že při přijetí role měl na účtě přibližně 11 dolarů. Uvedl, že se v tu dobu chtěl mimo hraní ucházet také o práci číšníka, nebo jinou, tomu podobnou pozici, aby měl finance alespoň na jídlo. Nakonec se každopádně rozhodl dát šanci právě seriálu Přátelé a postava Joeyho mu dohromady vynesla celý jeden milion dolarů.

Povinný výlet do Vegas?

Před natáčením se celý cast musel účastnit zájezdu do Las Vegas, aby společně stmelili své vztahy. Pouto, které si herci vytvořili, je nepřehlédnutelné a těžko takové najdeme v jakémkoliv jiném seriálu. Výlet, kde si šestice mohla ještě před vypuštěním pilotního dílu užít trochu soukromí, tedy nejspíš zafungoval. Od první série pak byli nerozluční.

Dobrá genetika, nebo přísné diety?

Rachel, Monica i Phoebe si po celou dobu natáčení zvládly udržet krásnou figuru. Nebylo tomu ovšem jen tak, herečky dodržovaly striktní diety a cvičily opravdu každý den. Pojďme se podívat na typický den třeba Jennifer Aniston, která ztvárnila Rachel. Ráno začala sklenicí vody s citronem, po které následovalo 30 minut spinningu, poté 40 minut jógy, a nakonec ještě silový trénink. Ke snídani většinou mívala avokádo společně s volským okem. Na oběd si pak dala svůj salát, o kterém jste možná už slyšeli. Říká se, že ho všechny tři herečky jedly po celých 10 let natáčení společně každý den. Jennifer ho občas jedla také k večeři, případně den zakončila jinou variantou salátu, nebo zapečenou rybou.

Připravte si salát podle Jennifer Aniston:

Na 3–4 porce budete potřebovat:

3,5 hrnku vařeného bulguru

½ salátové okurky

1 hrst nasekané petrželky

1 hrst nasekané máty

½ nasekané červené cibule

½ hrnku nasekaných pistácií

2 konzervy cizrny

šťávu z jednoho citronu

¼ hrnku olivového oleje

250 g nadrobené fety

sůl a pepř

Phoebe neumí tak úplně hrát na kytaru, jelikož…

...se to herečka Lisa Kudrow odmítala naučit. Všichni víme, že na profesionálku je Phoebe docela mizerná. Zná pár akordů a některé z nich neumí ani pojmenovat. Původně se však plánovalo, že z ní bude dobrá kytaristka. Lisa měla i svého vlastního učitele, tento hudební nástroj ale od počátku nenáviděla. Navrhovala dokonce jiný, jednodušší – bonga. Nakonec se ale naštěstí stala hra na kytaru jednou z věcí, které na Phoebe milujeme.

Jennifer Aniston nenáviděla svůj ikonický účes

Během celých 10 sérií záviděly Rachel její účes miliony žen, spousta z nich se pak nechalo ostříhat přesně podle herečky. Ona sama se však přiznala, že jeho fanynkou rozhodně nebyla. V jednom ze svým rozhovorů prozradila, že kadeřníka Chrise McMillana, který pro Rachel tento učes vytvořil, miluje, a zároveň ho za to nenávidí, jelikož si sama myslí, že horší účes snad už vymyslet nemohl.

David Schwimmer bojoval se slávou

David Schwimmer, který ztvárnil Rosse, ve skutečnosti trochu bojoval s popularitou, která vzešla z toho, že se Přátelé stali velmi rychle hitem. Herci byli v tu dobu navíc stále poměrně mladí. David se přiznal, že po dotočení seriálu měl problém pokračovat s hraním a obecně s tím přijmout, jaká celebrita se z něj za ta léta stala. Proto se uchýlil spíše k režírování, produkci a dabingu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu