Chystáte se do Paříže? Co takhle ubytování v novém Bulgari hotelu?

Luxusní značky se již dávno nezabývají pouze módou či šperky. Čím dál více z nich se zařazuje i mezi hoteliéry, včetně italského domu Bulgari, jehož nejnovější přírůstek byl nedávno otevřen v Paříži.
Lucie Švábenská
——
4. ledna 2022

Foto: archiv Bulgari

Italský dům Bulgari není znám pouze svými nádhernými šperky a propracovanými kabelkami. V portfoliu má také exkluzivní hotely. Ten poslední, již sedmý v pořadí, otevřel nedávno a kde jinde než v srdci města světel a zamilovaných – v Paříži. 

Bulgari Hotels & Resorts vždy nabízejí spojení toho nejlepšího – jedinečné lokace, kombinaci tradičního designu s dramatickou moderní italskou architekturou z dílny studia Antonio Citterio Patricia Viel a samozřejmě exkluzivní služby s maximálním důrazem na kvalitu. Jak je u Bulgari zvykem. První hotely vznikly v Miláně, Londýně a na Bali, poté se přidal i Peking, Dubaj a Šanghaj. Do roku 2025 plánuje značka otevřít hotely i v Římě, Moskvě, Tokiu, Miami a Los Angeles, nyní je však pozornost zaměřena na nejnovější přírůstek v Paříži. 

Italsko-francouzský klenot

Francie, Paříž, 30 Avenue George V, 75008. Právě zde, v samém srdci proslulého pařížského Zlatého trojúhelníku, najdete nejnovější hotel sítě Bulgari Hotels & Resorts, který nabízí spojení vytříbeného italského stylu a úžasné kultury města světel a lásky. 

„S otevřením Bulgari Hotel Paris se síť Bulgari Hotels & Resorts rozrůstá o nový francouzský klenot. Nedávno byl otevřen vlajkový butik Bulgari na Place Vendome, je nám ctí znovu obohatit Paříž o to nejlepší z italského designu, životního stylu, kultury a pohostinnosti,“ říká Jean-Christophe Babin, generální ředitel Bulgari. 

Elegantní budova Bulgari Hotel Paris boří tradiční kódy pařížské architektury a díky svému modernímu stylu je ozdobou 8. městského obvodu. Z architektonického hlediska se o projekt opět postaralo architektonické studio Antonio Citterio Patricia Viel, které nezapomnělo zahrnout všechny charakteristické rysy italského klenotnického domu.

Generálním manažerem se zde stal Sylvain Ercoli, který řídil některé z nejprestižnějších hotelů světa, jako je Hôtel Ritz a Hôtel George V v Paříži, Hôtel Martinez v Cannes nebo Claridge’s a Bulgari Hotel London. „Je mi ctí stát v čele Bulgari Hotel Paris a mít možnost odhalit nový klenot Bulgari. Nemohu se dočkat, až budu řídit špičkový tým, díky kterému nabídneme hostům dokonalý standard italského stylu a pohostinnosti,“ udává.

Luxus skrz na skrz

Hotel nabízí 76 pokojů (z nichž tvoří 75 % suity), kterým nechybí terasy a lodžie, exkluzivní nábytek a doplňky ve formě uměleckých děl a fotografií celebrit, které mají s Bulgari úzké spojení. Jako v každém luxusním hotelu, i zde najdete do detailu propracovaný penthouse, jenž má více jak 1 000 metrů čtverečních. Rozkládá se na dvou podlažích a doplňuje jej propracovaná visutá zahrada se záplavou středomořských rostlin a ovocných stromů. Pomyslnou třešničkou na dortu je panoramatický výhled na ikonické budovy francouzské metropole. 

Se vším všudy

Hotelovou restauraci Il Ristorante má pod taktovkou Niko Romito, hvězdný šéfkuchař se třemi michelinskými hvězdami. Ta přiléhá k Bulgari Baru s výhledem do hotelové zahrady. 

A co by to bylo za luxusní hotel bez dokonalého spa. To se rozkládá na dvou podlažích a dohromady 1 300 metrech čtverečních. Nabízí mnohé a mimo jiné i 25metrový plavecký bazén, který je jedním z nejdelších napříč pařížskými hotely. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu