Cesta na Harper’s Bazaar Beauty Day ve zbrusu novém elektromobilu Mercedes-Benz EQA

Beauty Day se konal v hotelu Mandarin Oriental a my se tam s holkami z redakce vydaly společně. A že to byla holčičí jízda se vším všudy, se ukázalo, jen co za námi zaklaply dveře a tento elektrizující krasavec se dal (zcela neslyšně) do pohybu.
komerční článek
——
23. září 2021

Foto: Ondřej Košík

Protože na sbližování s technickými detaily nebylo příliš času, dělo se vše tak trochu za pochodu, resp. za jízdy. Nutno ale říct, že ačkoli je EQA vybaven velkou spoustou vychytávek, veškeré bezpečnostní i jízdu zpříjemňující systémy jsou neuvěřitelně intuitivní. Po chvilce zjistíte, že ovládací prvky jsou přesně tam, kde je potřebujete mít, a vy se můžete s klidem oddávat požitku z jízdy. Jako správnou partu holek nás v první řadě zajímalo, kam si odložíme kafe, jestli je interiér dostatečně nasvícený, abychom si mohly dodělat řasy a přetřít rtěnku, no a samozřejmě navigace, bez té by na nás v Mandarinu čekali možná ještě dnes... Ani v těchto bodech interiér nezklamal a my jsme dorazily na místo určení suverénně včas, a kdybychom se nepřekřikovaly, která chce co naladit v rádiu, nejspíš i zcela v tichosti.

Nejvyšší nároky

Módní redaktorka Lucie je pochopitelně velmi náročná na design a jak jinak než i na velikost kufru, do kterého se jí musí vejít spousty tašek s oblečením na focení. Sportovní vzhled vozu, stejně jako dostatek prostoru, ji neskutečně bavil. Pokud by si mohla vybrat, zvítězil by u ní pouze jiný odstín laku.                                                            

První třídou

Od kosmetické redaktorky Martiny, která usedla za volant, by se spíše čekalo hodnocení odkládacího prostoru na šminky... Protože však kolegyně miluje technické vymoženosti, užívala si hlavně skvělé jízdní vlastnosti a taky luxusní design palubní desky se všemi ovládacími prvky v dosahu či přímo na volantu.                                                         

Zážitek nejen z jízdy

Cestou jsme to vzaly přes jednu z nabíjecích stanic, kde se projevil technický talent naší Natálie, jinak spravující sociální sítě. Jednoduchá manipulace a rychlost, s jakou se chybějící pohon dočerpal na dalších 486 km, byl i na ni natolik hbitý, že fotek a selfíček z této zastávky nestihla mnoho.                                                                                                     

Z jiného vesmíru

Naše projektová manažerka Silvia, připravená na lekci jógy, jež byla součástí Beauty Day programu, k nám přistoupila cestou. A ačkoli neřídí a k autům nemá speciální vztah, začala se ihned zajímat: Jak auto například úplně „nevybít”? Palubní počítač jednak ukazuje dojezd a navigace s Electric Intelligence naplánuje na trase automaticky zastávky.

Podívejte se na video redakce & Mercedes EQA:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu