6 seriálů, díky kterým si užijete historické prostředí, úchvatné róby i šlechtické intriky

Propadli jste tématu a prostředí Bridgertonu, ale již máte dokoukanou i druhou sérii? Nezoufejte a zkuste jeden z našich tipů, které vám zajistí to pravé historické drama, lásku a zápletky společně s krásnými kostýmy.
Lucie Švábenská
——
30. března 2022

Foto: archiv HBO

Kinematografický průmysl poslední roky chrlí jeden hit za druhým, ať už se jedná o filmy, či seriály. Kromě klasik, jako jsou komedie a romantika, se velmi populárními staly historická dramata. Ta totiž přináší jak romantické příběhy, tak napětí, zápletky a skandály. Často je zde navíc také historický kontext a nesmí chybět ani naši oblíbení herci, díky kterým se nebudeme schopni odtrhnout od obrazovky. Třešničkou na dortu už jsou pouze krásné róby šlechticů. 

Přesně to všechno má hit posledních dní, Bridgerton. Co však dělat, když jste již jedním dechem zhlédli i druhou sérii a teď se nacházíte v období mučení, kdy musíte čekat na další díly? (Ano, seriál je obnoven pro třetí i čtvrtou řadu.) Nejlepším řešením je zkrátit si čas podobně tematickým snímkem. Máme pro vás hned několik tipů, které by se vám mohly líbit. Některé jsou drsnější, jiné romantické a v každém je různé množství pravdivé historie. My jsme si z nich rozhodně vybrali, a co vy? 

Veliká (The Great)

Svérázný seriál, kde se pro sprosté slovo a černý humor nejde daleko, pojednává o ambiciózní Němce, která si nakonec coby carevna Kateřina Veliká podmanila celé Rusko. Dekadentní počin, v němž v hlavní roli září Elle Fanning a sekunduje jí Nicholas Hoult, má navíc druhou řadu. Ta byla uvedena 20. listopadu a dostává hereckou posilu v podobě Gillian Anderson v roli Kateřininy matky. Jestliže hledáte historii, která nebude pouze na vážné notě, narazili jste na to pravé. 

Panství Downton (Downton Abbey)

Tento název jste jistě museli nejednou slyšet. Jedná se totiž o veleúspěšný seriál, který má za sebou již 6 sérií a další dva celovečerní filmy. Spletité společenské drama začíná v Anglii v letech před první světovou válkou a jeho hlavními postavami jsou v rámci všech sérií členové rodiny Crawleyových a jejich služebnictvo. Jaké romance, překážky, životní komplikace a zklamání je potká na jejich cestě za spokojeným životem a splněním snů? 

Belgravia

Jestliže jste už Panství Downton viděli a nadchlo vás, poté doporučujeme zhlédnout i seriál Belgravia, který měl pod taktovkou stejný tvůrce. Nacházíme se zde mezi anglickou smetánkou, tentokrát v 19. století. Intriky a zvraty se tu dějí především mezi třemi druhy rodin. Tou, která má jmění, ale ne dědice. Dále je tu ta s dědici, ale bez jmění. A nakonec podnikatelé, kteří nově přišli k majetku a snaží se dostat mezi pravou šlechtu. Jak tato kombinace může dopadnout? 

Pozlacený věk (The Gilded Age)

Děj přibližuje život americké smetánky v New Yorku na konci 19. století, kdy na scénu vstupovala vrstva bohatých průmyslníků a rýsovala se nová společenská pravidla. Původním starousedlíkům se nelíbí nástup nově příchozí velebohaté rodiny, která si své postavení mezi elitou musí těžce vydobýt a také patřičně zaplatit. V této době stvořil prudký rozmach železniční dopravy a těžkého průmyslu množství vlivných rodinných klanů, které přetvořily Spojené státy do podoby, v jaké je známe dnes. Kromě tématu vás nadchne i velkolepá produkce a kostýmy.

Koruna (The Crown)

V tomto seznamu samozřejmě nesmí chybět další seriálový hit, Koruna. Děj popisuje historii kralování Alžběty II. Nechybí zde ani zásadní okamžiky související s aktuální podobou Velké Británie, ani momenty z osobního života královny a její rodiny, do které v poslední sérii patří i princezna Diana. Právě její život bude jedním z hlavních témat 5. série, která bude mít premiéru v listopadu 2022. 

Tudorovci (The Tudors)

Zde se ocitáme v Anglii za vlády Jindřicha VIII., kterého kvůli jeho lehkomyslnosti zneužívá intrikánský kancléř kardinál Thomas Wolsey. Král se zajímal především o to, aby mu jeho manželka (kterých měl celkově 6) Kateřina Aragonská porodila syna, dědice trůnu, což se nedařilo. Toho chtěla následně využít Jindřichova milenka Anna Boleynová. Vzniklé neštěstí mělo na svědomí začátek krvavé náboženské reformace, která oslabila pozici katolické církve a změnila celou středověkou Evropu. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu