5 tipů na skvělou páteční večeři a drink v Praze

Ať už dnešní večer plánujete prožít se svou drahou polovičkou, nebo s partou přátel, věříme, že jej nebudete chtít strávit zavření doma. Stále jste se ale nerozhodli, kde dnes posedět? Neváhejte a inspirujte se našimi pěti tipy na skvělou večeři nebo drink v Praze.
Natálie Šebková
——
20. srpna 2021

Foto: Kro Bistro Bar, Instagram značky

Kro bistro & bar

Bistro v kombinaci s rotisserií, šťavnatým kuřetem, křupavými hranolky a neodolatelným drinkem? Řeč je o nedávno otevřeném Kro bistru & baru v pražském Karlíně. Milovníci lehčích variant jako je trhané kuřecí s jasmínovou rýží či příznivci něčeho více „dirty“ v podobě smaženého kuřete v burgerové bulce si přijdou na své. Posedět si navíc mohou venku v ruchu večerního Karlína

Cafe Savoy

Pro speciální příležitost nebo jen „oslavu života“ a načerpání francouzské atmosféry doporučujeme známý a oblíbený podnik Cafe Savoy na Újezdě. Francouzské víno, čerstvé ústřice nebo francouzský tatarský biftek s hranolky vás okouzlí natolik, že nebudete chtít odejít, a třeba pak ochutnáte i jejich „signature“ ovocné knedlíčky, které vás pohladí po duši.

Teplá kačka

Název může být trochu matoucí, v této restauraci se však přesvědčíte o kouzlu skvělé asijské kuchyně, dim sum knedlíčků, edamame, poke, a dokonce drinků jako Moscow Mule. To vše za doprovodu romantického dvorku v srdci Letné. Navíc tato restaurace nabízí nespočet variant i pro vegetariány a vegany.

Public Interest Bar

Kdo by měl náladu spíše na drinky než na večeři, ať neváhá zavítat do populárního baru Public Interest. Toto místo se prezentuje na pražské barové scéně prémiovými destiláty, koktejly, Champagne a vínem v prostorách s atmosférou old fashioned baru.

Vinárna Bokovka

Kombinace luxusního vína a bohatého sýrového prkénka je srdcovou záležitostí. Obzvláště ve chvíli, kdy se i v centru Prahy nadechnete útulné atmosféry malé vinárny, nebo se zabalíte do deky v autentickém betonovém dvorku. Ať už do Bokovky zavítáte se svou drahou polovičkou, s kamarádkou, nebo skupinkou přátel, vězte, že se tam budete chtít velmi brzy vrátit.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu