Why Would You: Je nejpodceňovanější vánoční dárek zároveň tím nejlepším?

Diana Vreeland pro Harper’s Bazaar psala sloupek Why Don’t You?, kde čtenářům radila, co mají dělat. Já se ve Why Would You? Zamýšlím nad tím, co by šlo udělat lépe a bez čeho bychom se nejspíš obešli docela.
Martin Váša
——
19. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Vybavujete si ten moment rozčarování, kdy jste jako malí pod vánočním stromkem našli dárek se svým jménem, jen abyste ho nadšeně vzali do rukou a vtom ucítili, že je to… měkkouš? Nic horšího. Leda že by balicí papír – podezřele připomínající ten z loňska, co babička po rozbalení dárků pečlivě složila a nenápadně šoupla do kabelky – skrýval ponožky.

Napadá vás méně oblíbený dárek? Jestli je něco ještě horšího než ponožky nosit v sandálech, pak je to ponožky darovat, že? S tím jsme mnozí vyrůstali. Jenže stejně jako první, i druhé klišé je ještě vyčpělejší než kouzlo Kanyeho Westa.

Jediný zločin páchaný na ponožkách je totiž ten, když je k nim člověk lhostejný. Nechápejte mě špatně, jsem poslední, kdo by se podepsal pod tvrzení typu, že ponožky jsou mužům, čím jsou šperky ženám. (Pomoc!) A i laktózu trávím lépe než takové ty „veselé“ ponožky. (Nejspíš mi chybí nějaký enzym.) Jsem stará škola; od spodního prádla očekávám především to, že bude komfortní, v ideálním případě i sexy, a ponožky navzdory svému mrzkému PR spodním prádlem jsou.

Víc než praktická záležitost, ponožky jsou nedílnou součástí outfitu. Přehlídky kolekcí pro aktuální sezonu nabídly inspirace, že byste se v ní mohli potápět, od COSu přes Fendi po Hermès. Extra body Kikovi Kostadinovi a Simone Rocha.

To jediné, co potřebujeme, je láska, zpívali Beatles. Ponožky, řekl bych, jsou v těsném závěsu. A tím nenarážím na rostoucí ceny energií, ale univerzální pravdu, že je jedno, kolik ponožek v šatníku máte, jakousi těžko vysvětlitelnou shodou okolností budou pokaždé ty, co si zrovna budete chtít vzít na sebe, v prádelním koši. Dobrá zpráva: Na rozdíl od lásky se dají snadno koupit. Dobrá zpráva číslo dvě: Díky jejich pověsti by je pod stromkem čekal jen málokdo. A vy snad nechcete blízké překvapit něčím originálním?

#whywouldyou

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu