V barvách duhy: Pride kolekce nejen módních značek

Šest kolekcí věnované oslavě lásky, přátelství a tolerance, které dorazily i k nám.
Oli Egler
——
11. srpna 2022

Foto: Blake Kuwahara

V pondělí 8. srpna oficiálně odstartoval festival Prague Pride. Oslava lásky, přátelství a mezilidské úcty nám má připomenout, jak cenné je umění být jeden k druhému vstřícný a laskavý. S ohledem na PRIDE festivaly probíhající po celém světě vytvořila šestice značek limitované kolekce, které jsou českým milovníkům sportswear dostupné již nyní.

Vans

Pro výrobu basic kusů jako trička, slip-on tenisky a plátěné tašky společnost Vans spojila síly hned s několika umělci. Tenisky s polibky a nápisem „Love Can Save Us” navrhla milánská fotografka Sara Lorusso.  Design potisku triček a košil zas vytvořilo duo Kaitlin Chan z Hong Kongu a Ashley Lukashev z Los Angeles.

Levi's

Minikolekce denimového giganta Levi's byla pojata s jemným retro nádechem. Krom 501 džín a šortek byly navrženy i sukně, které mohou být nošené jako kilty, nebo Liberation Trucker se 70's výšivkou na zádech. Kolekce obsahuje i trička a tank topy, denimový korzet ale i řadu malých doplňků v podobě nášivek, náramků a talismanů.

Converse 

Na vytvoření již sedmé PRIDE kolekce se značka podílela s více jak 50 kreativci z LGBT komunity – od Detroitu až po Seoul. Ti pomohli vytvořit design triček, oboustranných bandana bucket hats, ale také tenisek Chuck 70 a All Star, Run Star Motion se speciální vroubkovanou podrážkou, Lift Ox s vysokou platformou nebo také Slide a klasických OneStar. Podrážky všech těchto kusů zdobí barvy duhy coby vlajka komunity.

Brýle Blake Kuwahara

Populární návrhář brýlových obrouček Blake Kuwahara společně s Patty Perreira z Barton Perreira a Gaiou Gherardi z I.a.Eyeworks vytvořili exkluzivní limitovanou kolekci celkem tří modelů obrouček. Na českém trhu bude k dispozici právě kus od Blakea Kuwahara. Minimalistické „Chambers” obroučky z acetátu představil již minulý rok, avšak po obrovském úspěchu se tento robustní model průsvitných a zároveň duhově zbarvených obroučků rozhodl uvést znovu na trh. Procento z prodeje těchto speciálních stylů slunečních brýlí bude věnováno LGBT centru v Los Angeles působící již od roku 1969.

adidas

Jako tradičně, i letos sportovní gigant představil speciální kolekci, a to tentokrát vytvořenou v kolaboraci s umělcem Krisem Andrewem Smallem. Řada Love Unites obsahuje limitované verze klasických Pride tenisek a také kompletní řadu oblečení v podobě teplákových souprav, kombinéz, triček a mikin s kapucí. Nechybí ani doplňky jako pouzdro na telefon, ponožky, batoh a kšiltovka. Barevné výkresy jsou reinterpretací tradiční duhové vlajky obohacené o Smallovy printy.

Coca-Cola

Dokonce i značka nealkoholických nápojů každoročně připravuje speciálních merch věnovaný Pride month, který se světovětově oslavuje již v červnu). Krom malých, symbolických předmětů jako hrnky nebo termosky také nabízí i batikované mikiny nebo bucket hat ve stylu 90's, které nyní zažívají velký comeback.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu