Tváří nové Dior J’Adore kampaně se stane transgender star Jin Xing

Ve své poslední kampani #DIORSTANDSWITHWOMEN, o které jste se od nás mohli dočíst před několika týdny, Dior oslavoval ženy a jejich vzájemné spojenectví a podporu. V kampani se objevily ikony jako jsou například Natalie Portman, Marina Cavazzana nebo Cara Delevigne. Na koho ale Dior vsadil tentokrát?
Tereza Stehlíková
——
3. června 2021

Foto: Getty Images

Tváří oblíbeného parfému Dior J’Adore se tentokrát stane čínská transgender hvězda Jin Xing. Francouzský módní dům oznámil tuto novinku na svém Weibo profilu, kde také zveřejnil video s Jin, ve kterém mluví o oslavě ženství.

Jin Xing je baletkou, armádní plukovnicí a zároveň prvním člověkem, který v Číně podstoupil operaci změny pohlaví. Od té doby se dostala do hledáčku všech lokálních médií a dočkala se i velké oblíbenosti na sociálních sítích, dost často je také hostem různých talk show. V Číně je akceptace LGBT komunity bohužel stále poněkud tabu. O to více je toto gesto od luxusního brandu, jako je právě Dior, skvělým krokem kupředu.

Francouzský módní dům je známý tím, že často posouvá pomyslné hranice. Pokud se ohlédneme zpět do minulosti, už v roce 1947 změnil Christian Dior svou kolekcí „New Look“ způsob, jak se ženy začaly po období války oblékat, zavedl mnohem ženštější siluetu, která se stala revoluční. V roce 2017 zase značka do role svého kreativního ředitele obsadila poprvé ženu, která ke svému debutu launchovala kolekci triček, jež nesly slogan „We should all be feminists“.

Vickie Zhang, expertka skrze marketing z Pekingu, oznámila v rozhovoru pro magazín Global Times: „Dámský parfém může být do jisté míry velmi genderově specifický, často se v kampaních zdůrazňuje ‚ženskost a typická ženská krása‘. Přitom nyní žijeme v době, kdy naše cílová skupina zastává i hodnoty a vlastnosti, které by dříve byly typické spíše pro muže, jako třeba nezávislost, tvrdost a průbojnost.“ 

Přes 12 let byla tváří parfému J’Adore půvabná jihoafrická herečka Charlize Theron, která byla zároveň i první celebritou, se kterou Dior podepsal kontrakt. Nyní by měla Charlize vystřídat právě Jin a my se nemůžeme dočkat s jakým vizuálním pojetím Dior přijde tentokrát.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu