To pravé prádlo (nejen) do letních měsíců

Šaty, topy, tílka, to vše je na těle v parných dnech pro nás to nejpříjemnější. Kolikrát se k tomuto pohodlí vracíme i v dalších ročních obdobích. Víte ale, jaké spodní prádlo nyní pod různé looky zvolit? Přinášíme několik nových tipů.
Lucie Švábenská
——
27. července 2021

Foto: archiv značky

Ačkoliv to tak někdy úplně nevypadá, letní dny stále nekončí. Šatičky, tílka a další nezbytnosti, ve kterých si užíváme dny nesoucí rekordní teploty, kdy slunce svítí od rána do večera a i v noci je dusno, jsou zkrátka must have. Často ale tápeme, jaké spodní prádlo pod lehké či upnuté nebo zkrátka jinak střižené kousky zvolit. Není to zase až tak jednoduché, jak se může zdát. Když ale máte přehled o tom, co se nachází na trhu, jaké jsou možnosti a jaké materiály a velikost jsou pro vás to pravé, máte vyhráno. Ať už pod letní kousky, nebo i v rámci dalších ročních období. Každá žena se chce cítit dobře ve své kůži ve zvoleném outfitu. To ovšem bez volby takového spodního prádla, které příliš nestahuje a neškrtí, ale naopak umožňuje tělu dýchat, abyste se cítily pohodlně za každých okolností – i v horkých letních dnech – nejde. 

Bavlna, bavlna, bavlna

Asi to nemusíme zdůrazňovat počtvrté, ale ano, nejlepší volbou materiálu vašeho spodního prádla především v horkých dnech je samo sebou jemná přírodní bavlna. Navíc pokud ji spojíte s čistými liniemi, dohromady ztělesňují pohodlí pro každodenní nošení. Bavlněné prádlo je optimální volbou na letní měsíce. Je velmi pohodlné, ale především prodyšné a schopné odvádět z těla teplo. Přírodní bavlna respektuje vlastnosti pokožky a v případě potřeby saje pot. Navíc je to velmi odolný materiál, který dlouho drží svůj původní tvar a barvu. Samá pozitiva. 

Mnoho značek spodního prádla se dnes jeho vývoji poctivě věnuje, a navíc kromě kvalitního materiálu a zpracování nabízí i nadčasový design. Ženskou krásu a seběvědomí podtrhují například značky jako Intimissimi, Astratex nebo také lokální brandy jako Paon nebo další, jež jsme vám sepsali zde. Trh spodního prádla je však obrovský, tak se nebojte zkoušet a objevovat. Každá značka nabízí trochu jiné materiály, designy, velikosti a střihy, proto si každý musí najít pro sebe to pravé. 

Nekonečno možností a typů

Stejně jako máme velké množství typů oblečení, tak máme i spodního prádla. Ne každé se hodí pod jakýkoliv look. Ten upnutý si například žádá něco jiného než volný. No a nemluvě o různých střizích a teď velmi trendy průstřizích. Někdy může být výběr prádla zkrátka velkou záhadou a loterií, a pokud nejste mezi odvážnými, již v letních měsících volí looky bez podprsenky, je třeba se v tom trochu zorientovat. Přece jen jsou nějaké základy, ale každý rok se značky vytasí také s novinkami či inovacemi. V obchodech najdeme nové varianty trojúhelníkových košíčků, ať už vycpaných, či nikoli (pro větší poprsí doporučujeme například podprsenku Lara od Intimissimi), nové designy balkonových podprsenek (co takhle zkusit z nových kolekcí Marks & Spencer) nebo oblíbené polstrované košíčky (Astratex má opravdu velký výběr). 

V létě je ale velkým tématem tzv. neviditelná podpora, na kterou se však můžete stoprocentně spolehnout. Trh nabízí širokou škálu samodržících podprsenek s ramínky i bez, které se hodí ke všem výstřihům. Důležité však je, aby zaručovaly podporu, aniž by sevřely, zúžily nebo zabránily pohybu. 

Velikost je základ všeho

Pamatujte ale na jedno – přestože víte, z kterého materiálu a který střih vybrat, vše může přijít vniveč, pokud zvolíte špatnou velikost. Nejen, že se vám nedostane podpory a výsledku, který očekáváte, ale není to ani nic zdravého pro vaše ňadra. O velikostech si koneckonců můžete přečíst zde, kde vám poradíme i to, jak na správnou velikost přijít. No a třešničkou už jsou barevné odstíny, jež kopírují vaši pokožku. 

Které prádlo, ať už praktické, nebo krásné na speciální příležitosti, nás zaujalo tentokrát? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu