Tiffany & Co. představuje novou kolekci Tiffany Knot

Po první ochutnávce je tu již celá kolekce Tiffany Knot. Co bylo inspirací pro její tvorbu, čím je jedinečná a kdy bude k dostání?
Lucie Švábenská
——
25. ledna 2022

Foto: archiv Tiffany & Co. 

V září 2021 jsme dostali ochutnávku a nyní je tu celá kolekce. Pamatujete, jak jsme vám představili exkluzivní uměleckou spolupráci domu Tiffany & Co. a slavného představitele moderního umění působícího v New Yorku Daniela Arshama? Právě tato limitovaná edice 49 bronzových skulptur ikonické modré krabičky obsahovala první vlaštovku (dokonalý náramek z 18karátového bílého zlata osázený diamanty a tsavority) z nové kolekce ikonického šperkařského domu Tiffany. Nyní tento skvost doplňuje celá řada šperků, které jsou již dokonce v pražském obchodě v Pařížské ulici. A co že vás tam přesně čeká?

Není uzel jako uzel

Kolekce, jež je nejen krásná, ale zároveň nám dává nádech původu a energie značky Tiffany & Co. Tiffany Knot je totiž poctou rodnému městu značky Tiffany a návrhy produktů se inspirují architektonickým symbolem známým právě z ulic New Yorku – článkem řetězu. Známý industriální tvar je však transformován do moderního a rafinovaného artefaktu. 

Prosadit se, uspět a vybudovat si kariéru a skvělý život v New Yorku vyžaduje sílu, vůli a rozhodně jedinečnou průbojnou osobnost člověka a jeho správné mentální nastavení. Přesně to vyjadřuje i duch designu Tiffany Knot. Kolekce je originální a odvážná, je vyjádřením rebelie i talismanem propojení – propojení s těmi, kteří si „vědí rady“, i se samotným New Yorkem.

Souhra protikladů

V kolekci, která je vytvořena z 18kt žlutého a růžového zlata s pavé diamanty, je vidět souhra protikladů – hladké organické formy designu Tiffany Knot kontrastují s nápadnými ostrými úhly na náramcích, prstenech, náhrdelnících, přívěscích a náušnicích. Všechny však nesou ikonický motiv uzlu, který šperkům dodává nepřehlédnutelný prostorový rozměr.

Hlavním šperkem této kolekce je především dvojitý náhrdelník ručně osázený více než 300 diamanty, které vytvářejí iluzi pohybu a prostorovosti. U stejně zdvojených náramků se v uzlu z 18kt zlata skrývá zapínání, náramek tak působí nekončícím propojeným dojmem. Uzel Tiffany Knot odráží náročné standardy, které značku nutí neustále hledat inovace v řemeslném zpracování, přísnou formu a přesné proporce. 

Z filmového plátna do ulic New Yorku

A kde jinde než právě v ulicích New Yorku by měla být nafocena stejně jedinečná kampaň k představení Tiffany Knot. Hlavní hvězdou je vedle šperků herečka Anya Taylor-Joy, která se stala jak globální ambasadorkou značky Tiffany, tak nové kolekce Knot.

Který kousek bude ten váš? 

Kolekce Tiffany Knot je dostupná v obchodech Tiffany & Co. po celém světě od ledna 2022.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu