SFS23 aneb Studenti Studentům: Celovečerní fashion event podporující mladé návrháře

V pátek 5. 5. 2023 v prostorách Pragovka Art District se uskuteční první ročník studentské akce SFS23 (Student Fashion Show 2023). Jedná se o ojedinělý projekt studentů Arts Managementu, kteří se rozhodli poskytnout prostor nadějným umělcům českého módního průmyslu. Můžete se těšit nejen na módní přehlídku, ale také na hudební doprovod, který vás bude provázet celým večerem.
Petra Štěpánková
——
26. dubna 2023

SFS23 je propojení dvou neodmyslitelných sfér uměleckého průmyslu: management a umělci. Proto se studenti oboru Arts Management rozhodli, že obyčejnému celosemestrálnímu projektu dají vyšší hodnotu; pomoc mladým začínajícím návrhářům představit svůj talent a tím tak nastartovat kariéru mimo zastřešující instituce. Výběr lokace padl právě na historické prostory Pragovky, protože tímto projektem chtějí podpořit unikátní místo, kde se potkávají umění a život, práce i zábava, staré s novým, historie, současnost i odvážné vize.

“Fashion svět mě zajímá už od raného věku, kdy mi moje starší sestra dala do rukou první módní časopis. Nápad uspořádat módní přehlídku mám v hlavě již od 9. třídy základní školy, kdy moje nejlepší kamarádka začala šít své první modely a já ji tehdy slíbila, že pro ni fashion show uspořádám. Sny i sliby by se měly plnit, a to se děje právě teď. Když jsem v únoru s tímto nápadem přišla za Šimonem, líbil se mu, společně jsme projekt představili týmu a začali na něm pracovat. Šimon je hudebník, a tak jsme se rozhodli spojit naše dva zájmy dohromady. Vzniklo z toho dokonalé propojení nejen nás, jako vedoucího dua, ale taky hudebního a módního průmyslu. V procesu se přidávaly i nápady od ostatních členů týmu, až z toho vznikla finální podoba SFS23, kterou budete mít možnost brzy zažít na vlastní kůži.” Uvádí Polina Bogoslavets, jedna z vedoucích projektu.

Těšit se můžete na bohatý program, během kterého se vystřídají studenti z několika českých návrhářských škol, ke kterým patří například Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Vyšší odborná škola oděvního návrhářství, Technická Univerzita v Liberci nebo Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Na přehlídce se objeví tvorba Davida Altnera, Emy Domanické, Kateřiny Kulkové, Valeriye Kovtun, Jeremiáše Fürsta, Terezy Pirklové, Lei Hartmannové, Lady Mačkové, Kateřiny Šeichové, Rozálie Zervanové a dalších. Přehlídka bude rozdělena do tří bloků, v každém z nich se představí několik designérů s jejich zhotovenými modely. Celý event bude doprovázen tvorbou mladých hudebníků, mezi které patří například hiphop & electronic music producent Sonicslang, DJ Michael Popelnukh (Amnesia Puzzle) a další. Těšit se také můžete na afterparty, která SFS23 uzavře. Nebude zde chybět ani bar, který bude servírovat různé alkoholické i nealkoholické nápoje a také se v prostoru bude nacházet SFS fotokoutek, kde se každý návštěvník může vyfotit.

Akce, jak již bylo zmíněno, se uskuteční 5. 5. 2023, dveře se pro návštěvníky otevřou v 5:55pm (17:55) a celá akce i s afterparty bude pokračovat až do půlnoci.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu