Přehlídka Liběny Rochové a studentů UMPRUM: Mýtická nálada a výjimečná atmosféra

Luxusní lifestylový hotel Andaz Prague hostil přehlídku Liběny Rochové a Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM. Kolekce, kterou návrhářka, profesorka a mentorka vytvořila se svými studenty, představuje, jak je již zvykem, nové kreativní pojetí oděvní formy. Co kolekce přinesla?
Tereza Spilková
——
10. dubna 2022

Foto: archiv MBPFW

Bývalý Cukrovarnický palác na pražském Senovážném náměstí se v neděli odpoledne proměnil v meku módy. Kolekce skládající se z deseti modelů je inspirována Starými pověstmi českými, a dokonale se tak propojila s designem hotelu, který je taktéž inspirován českými mýty a legendami. Především pak legendou o knížeti Bruncvíkovi a jeho dobrodružném putování, na němž se setkal s bájným ptákem Nohem i bílým lvem, který se poté stal součástí erbu. Další důležitou inspirací je také kněžna Libuše a její věštecké schopnosti. 
 
Jméno Liběny Rochové je synonymem pro českou módní scénu a je nerozdělitelně spojeno především s výchovou mladých talentů. „Vážím si nabídky hotelu Andaz Prague, byla to pro studenty a mě velká výzva. Vyprávíme oděvní příběhy českých legend, které byly inspirací pro výtvarné zpracování interiérů hotelu,“ popisuje Liběna Rochová. Na kolekci s návrhářkou spolupracovali studenti Julia Sadloňová, Alexandra Gnidiaková, Barbora Kotěševcová, Magdalena Rajnohová, Jan Smejkal, Hana Valtová a Vojtěch Bašta. 

Atmosféra přehlídky byla pohádková a éterično bylo cítit všude kolem. Nafouknuté tvary, minimalistické siluety a snové detaily byly doplněné o prvky z kovu a plexiskla, které dotvářely mystický pocit z celé kolekce. Dojem dokresloval netradiční geometrický make-up, a vše tak tvořilo obraz něčeho, co působilo jako z jiného světa. Dokonalé technické a řemeslné provedení nebylo překvapením stejně jako výjimečné materiály, které kvalitu provedení ještě povýšily. Pokud některé z modelů uvidíme na českých hvězdách ve Varech či na příštích Českých lvech, vůbec se nebudeme zlobit. Naopak, už máme připravený seznam, jaké modely z dílny studentů UMPRUM by té které české osobnosti neměly uniknout.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu