Oslava ženství v podání bezchybné Laformely

Nedělní přehlídkový den zakončila česká značka Laformela. Kolekce byla oslavou ženství, multifunkčnosti a udržitelnosti. Miroslava Kohutiarová a Antonín Soukup si ke spolupráci přizvali art directora a stylistu Jana Grombiříka. Hudební doprovod pak obstarala česká zpěvačka Amelie Siba a hudební producent a multiinstrumentalista Prokop Korb vystupující též pod jménem BADFOCUS.
Tereza Spilková
——
10. dubna 2022

Foto: archiv MBPFW

Jedna z nejvýraznějších a nejúspěšnějších českých módních značek předvedla na aktuálním týdnu módy kolekci s názvem MAINLINE 2022/2023. Hlavní kolekce mísí fascinaci krajinou s experimentováním s texturami a reflexními prvky. V siluetách modelů je zachycena síla ženské energie. Kolekce je tvořena z materiálů jako veganská kůže, bio bavlna, denim, pařená vlna, viskózový lurex a hedvábné devoré. Výrazné vzory, struktury, flitry a pro značku netradiční stříbrná a bordó barva jsou na druhé straně doplněny o zemité barvy a zvířecí vzory, které mají vracet pozornost k prvotní inspiraci kolekce, a tou je krajina. 
 
Fascinace krajinou se mísí s prvky z opačného estetického spektra, jako jsou reflexní materiály, barvy a experimentální textury. Kolekce se nese ve znamení kontrastů, obsahuje řadu detailů, které jsou součástí vizuálního jazyka značky od samého počátku. Stejně tak zde ale najdeme i řadu elementů, které vidíme vůbec poprvé. Laformela navázala během aktuální sezony spolupráci se značkou adidas, boty se třemi pruhy tak na přehlídce nemohly chybět. Zajímavým prvkem byly i kovové šperky značky BELDA. 
 
Až se budete chystat na party, Laformela je mezi českými značkami jasnou volbou. Aktuální průstřihy, chytře umístěné rozparky i vázání odpovídají momentálnímu módnímu Zeitgeistu. Kolekce je jako stvořená pro sebevědomou, ambiciózní a samostatnou ženu, jakých je naštěstí i v pražských ulicích čím dál tím více. Žena, již Laformela obléká, se nebojí ukázat kůži. Není divu, cítí se v ní totiž skvěle. A my se jí zcela nepokrytě toužíme stát také. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu