Objevte s první kapitolou magické řady Bulgari Colour Journeys dokonalost tyrkysu Paraiba

Objekt touhy. Nejen to je značka Bulgari, jež vás nyní v rámci první kapitoly nových limitovaných kolekcí Colour Journeys vezme do oblasti mezi Brazílií a Mosambikem. Na místo, kde se skrývá jeden z nejunikátnějších přírodních pokladů – turmalín Paraiba.
Lucie Švábenská
——
26. května 2021

Foto: archiv značky

Italský dům Bulgari je znám pro svou preciznost, luxus, dokonalé zpracování a materiály, včetně jedinečného designu. Může se chlubit kolekcemi vysoké šperkařiny, hodinkami a doplňků, které zas a znovu spojují umění s radostí z barev. Tyto produkty ale vyžadují několikačlenný tým a především přípravu, v rámci které je jako jeden z důležitých bodů i cestování. 

Historie Bulgari je protkána výzkumnými cestami a různými dobrodružstvími. Již na samém počátku zakladatel Sotirios Voulgaris opustil Řecko a vydal se za štěstím do Říma. Nyní se za objevováním vydává kreativní ředitelka šperkařské sekce Lucia Silvestri. Ta spolu se zástupci značky cestuje po celém světe s cílem objevit nejúžasnější drahé kameny. Ty se ve spojení s kreativním duchem, fantazií a nespoutanou energií staly základem legendárních kreací vysokého šperkařství.

Na cestách s Bulgari: Colour Journeys

Nyní se značka, která proslula mistrným opracováním drahých kamenů, vydává na novou cestu. Představuje první kapitolu ze série limitovaných kolekcí pod názvem Colour Journeys. Jednotlivé kolekce odhalí magický svět produktů Bulgari, kde hrají hlavní roli drahé kameny a vášeň pro živé barvy. Vše začíná v oblasti mezi Brazílií a Mosambikem. Právě zde se totiž ukrývá jeden z nejunikátnějších přírodních pokladů, turmalín Paraiba, který si získal první kapitolu této série.

Kapitola první: Jedinečný tyrkys

Turmalín Paraiba je skvostný již od prvního pohledu. Skrývá v sobě ale mnohem více, než může být zprvu patrno, včetně své historie. Objeven byl na konci 80. let v dole v brazilském Paraiba a nejen šperkařský byznys v ten moment získal nenapodobitelnou a zcela originální barvu. Paraiba je jako zrození Fénixe ve světě drahých kamenů. Je ztělesněním dokonalosti a renesance. Absolvoval dlouhou cestu ze samého středu země, aby rozzářil ty nejexkluzivnější šperky svou nezaměnitelnou průzračnou zelenomodrou barvou v tónu moře. Při pohledu na něj se okamžitě přemístíte na krásnou dovolenou, po které mnoho z nás právě nyní tolik touží. Díky jeho intenzivnímu a doslova magickému odstínu vás myšlenkami možná zavede až do středozemského ráje prosyceného ohromující svěžestí a eklekticismem. Pokud se z této pohádky vzbudíte a jste zvědaví, jak této barvy kámen docílil, poté je odpovědí obsah mědi a manganu.

Paraiba a Bulgari

Ani značka Bulgari jeho modré záři neodolala a rozhodla se pro vytvoření série limitovaných kolekcí, z nichž první věnuje právě tomuto kameni. V rámci kolekce můžeme vyhlížet nečekané barevné kombinace, italský design a dokonalé řemeslné opracování, jak jsme již u tohoto domu zvyklí. 

Tato speciální kolekce se skládá ze 17 jedinečných kreací vysokého šperkařství a jednotlivé šperky odkrývají různé podoby tohoto turmalínu, kolem něhož se točí veškerá pozornost. Světle modrý kámen se objevuje ve velmi neortodoxních kombinacích, vždy s nádechem italské smyslnosti a dokonalým vkusem a elegancí. Celá řada šperků oslní nepřehlédnutelnou kombinací turmalínu Paraiba s růžovými kameny a diamanty. Ty jsou v dokonalé souhře barev – růžové odstíny nejsou ani příliš silné ani mdlé a úžasně rozehrávají modrozelené kouzlo těchto kamenů. Celá kolekce je nejen svými kameny, barvami, ale i zpracováním oslavou moderní ženskosti ve všech jejích podobách. Krom kombinace s růžovou je zde i druhá část, v rámci které je turmalín Paraiba zkombinován s temně modrou barvou typickou pro tanzanity, svěží zelení smaragdů a křišťálovými odstíny akvamarínu.

Třpyt šperků v souhře s doplňky

Série limitovaných kolekcí Bulgari Colour Journeys nabídne nejen díla vysokého šperkařství například v podobě skvostných prstenů, ale také dva nové modely hodinek Allegra a dva nové designy oblíbené kabelky Serpenti Forever. 

U těch se můžete těšit na kombinaci známého designu a elegance se vzácnou modří Paraiba. Vyrobeny jsou z krokodýlí kůže a k dostání budou ve světle modré a pastelově růžové barvě. Samozřejmě nechybí ikonická hlava hada korunovaná hypnotickým kamenem obklopeným pestrými lístky ve formě dalších drahých kamenů. Tato interpretace oblíbené klasiky navíc ukrývá další bonus: hlavu hada můžete sundat a nosit ve formě náhrdelníku. Takové dva unikátní kousky v jednom. 

Podívejte se do galerie, jak se nová verze kabelky Serpenti Forever vytváří: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu