Nejstylovější instagramové influencerky 50+ radí, jak na styl a beauty rutinu

Některé objevil náhodný kolemjdoucí a někoho si omylem spletli s celebritou, umístili na web lifestyle magazínu, et violà! Dnes mají statisíce sledujících a pomáhají ženám (znovu)objevit své sebevědomí a chuť k životu.
Oli Egler
——
21. září 2022

Foto: Profimedia

Styl je věčný, nebere ohled na data narození nebo konfekční velikost. Právě to dokazují dámy, které za posledních několik let začal sledovat celý svět. Mnohé z nich byly objeveny zcela náhodou – buď je vyfotil kolemjdoucí a následně všemohoucí sociální sítě zcela změnily jejich život, nebo se jednalo o prostou souhru náhod (říkejme tomu osud!).

Lyn Slater aka Accidental Icon

Příběh této profesorky je doslova jako vystřižený ze scénáře Nancy Meyers. V roce 2014 si ji na newyorském fashion weeku fotograf spletl s bývalou modelkou. Vyfotil ji v rámci street style reportáže a tyto fotografie následně obletěly svět. Lidé se začali ptát, co je to za ženu, a pak objevili její instagramový profil, kde tehdy třiapadesátiletá univerzitní profesorka sdílela své outfity s velmi malým publikem. Lusknutím prstu nabrala statisíce sledujících a začaly chodit i nabídky na fotoeditoriály do lifestyle magazínů a spolupráce s módními i beauty značky.

Linda Rodin

Elegantní Newyorčanka s duší Pařížanky ve skutečnosti není tak úplně „neznámá“ žena s láskou k módě. Byť ji mladému publiku skrze Instagram představil Ari Seth Cohen – zakladatel blogu a instagramového účtu Advanced Style (kterému mimochodem vděčíme za celé PRO-AGE hnutí), v branži se jedná o známé jméno. Rodin totiž působila jako modelka, nákupčí v obchodním domě a měla i vlastní butik v SOHO. Pracovala také dlouho jako stylistka a jejích služeb využívali jak businessmani, tak lifestyle magazíny, včetně amerického Harper's Bazaar. V roce 2008 si založila vlastní značku RODIN, kde vyráběla oleje na pleť a vlasy, mýdla, parfémy a také výrazné rtěnky, které se staly jejím poznávacím znamením. Poté, co se o ní dozvěděla široká veřejnost právě díky Instagramu, se její značka rozrostla do celého světa. Začaly se ale hromadit i nabídky na spolupráce s módními značkami – jedna přišla dokonce i od značky The Row, od Mary-Kate a Ashley Olsen. A taková nabídka se neodmítá. Po čtyřicetileté pauze se tak Rodin vrátila před objektivy – a už je zřejmě jen tak neopustí.

Valerie Von Sobel 

Skoro aristokratický nádech má styl této překrásné dámy, která v minulosti bývala herečkou i modelkou a objevovala se v lifestyle magazínech. Byl to nejspíš tragický příběh, který dodal její andělské tváří dávku stoicismu a přiměl nás ji obdivovat o to více. Její syn zemřel ve věku 19 let na následky mozkového nádoru a během dalšího roku ztratila svou matku i manžela, který spáchal sebevraždu v den výročí úmrtí syna. Nehledě na všechny tyto překážky se Von Sobel rozhodla založit nadaci Andre Sobel River of Life Foundation, která se věnuje podpoře osamělých rodičů s nevyléčitelně nemocnými dětmi. Její láska k životu a nevyčerpatelný pozitivní náboj společně s nenapodobitelnou elegancí přilákal na její účet více jak pětačtyřicet tisíc fanoušků. S těmi sdílí pozitivní stránku zrání a stárnutí, které vnímá jako novou a neméně krásnou etapu svého života, čímž destigmatizuje mnohá tabu a dává ženám naději, že se mají na co těšit.

Trinny Woodall

Televizní moderátorka, která ženám radí, jak na osobní styl a také skincare rutinu po padesátce. Její instagramová videa, která mnohdy vysílá živě, jsou doslova bez filtrů a horké kaše okolo – můžete se vždy spolehnout na naprosto upřímné review produktů z lékárny i z nejluxusnějších butiků. Předtím, než se ale rozhodne o jakémkoliv přípravku mluvit, jej sama na sobě testuje alespoň 30 dní a následně rekapituluje. Otevřeně sdílí své zkušenosti z kosmetických zákroků a procedur, které nejsou „na denním pořádku“ – zlaté nitě, microneedling, výplně, lasery atd. Pozornost věnuje hlavně vitaminu C, retinolu a SPF a bez ostychu testuje výrobky ve všech cenových kategoriích. Dámám také radí, jak si vybudovat kapsulový šatník, jak kombinovat kusy mezi sebou, přičemž bere ohled na různé druhy budgetu. Ano, najdete ji často i v Zaře. Aby toho nebylo málo, založila svou vlastní značku minimalistické a multifunkční kosmetiky Trinny London. V malých, kompaktních nádobkách s magnetem (jak jinak!) najdete růž a rtěnku nebo bronzer a stíny v jednom. Nedávno do portfolia brandu přidala také základní pečující řadu – cleanser, exfoliator, sérum a krém společně s mušelínovými ručníky. Vše ve svém osobitém, barevném designu.

Idiosyncratic fashionistas

Kamarádky Jean & Valerie jsou newyorské blogerky a influencerky, mající na svém kontě více jak padesát tisíc sledujících. Svým neskutečně hypnotickým, eklektickým stylem oblékání dle svých slov dávají ženám „určitého věku po celém světě velmi velmi špatný příklad!“ – a tím je nosit to, co chtějí, nebát se být středem pozornosti a brát celý život jako jeden velký červený koberec. #YesPlease! Coby blogerky odkrývají na svém profilu mnoho „tajných“ míst, kde najít ty nejcennější, autentické vintage kusy, nebo kdy a kam vyrazit na vintage a second hand veletrhy. Svůj rodný New York mají zmapovaný v rámci módních butiků od A do Z a nezklamou ani v rámci rady, kam na dobrou kávu v „The Big Apple“.

Colleen Heidemann

Další zcela neuvěřitelný, pohádkový příběh se stal této dvaasedmdesátileté modelce, která dle mnohých pomohla nastavit nové standardy v módním průmyslu. I k jejímu dynamickému, světovému úspěchu přispěl Ari Seth Cohen – její fotografie obletěla v roce 2011 celý svět, následně získala smlouvu s modelingovou agenturou a zbytek je již historie. Nikdy by ji prý ani ve snu nenapadlo, že se začne věnovat modelingu až v sedmé dekádě svého života, ale jak praví její popisek na Instagramu, „kdy jindy, když ne teď?!“. Od té doby se stala jednou z nejžádanějších modelek – účinkovala v kampaních kosmetického giganta MAC a obuvní značky UGG, a dokonce se objevila i na stříbrném plátně.

Venswifestyle

Pokud jde o opravdové, moderní fashionistky, ze kterých nebudete moci spustit oči, tou nejlepší představitelkou je Renia Jaz. Dnes šestapadesátiletá blogerka započala svůj projekt v roce 2016. Její fanoušci rostli organicky, a nyní se módní inspiraci pro více jak 136 tisíc lidí věnuje coby práci na plný úvazek. Vintage excentrismus však nečekejte, naopak na jejím profilu najdete ty nejžádanější niche i mainstream kusy, po kterých prahne úplně každý – od Balenciaga tenisek na podpatku, sandálky s vajíčkem na podpatku od Loewe, peplum bretaňský top od Awake Mode, až po „chlebovou“ kabelku od Yuzefi.

Stylealiveafter55

Stylistku, mající klienty po celém světě, sleduje na Instagramu přes 183 tisíc lidí. Těm denně radí, jak jednoduše kombinovat kusy, který každý z nás už má dávno v šatníku. Její přirozený, minimalistický styl přijde vhod milovníkům business casual, kteří neradi experimentují, nepotřebují být za každou cenu středem pozornosti, a hlavně těm, kteří se chtějí naučit plně využívat kusy, které jim leží ve skříni. Ve svých krátkých reels videích radí, jak vybírat střihy podle typu postavy, jak k outfitu vybrat příhodnou kabelku nebo uvázat šátek nebo šálu na sto způsobů.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu