MFW FW22 den 4.: Náhled do metaverse i inspirace šedesátými léty

Čtvrtý, a pro nás v Miláně poslední, den je za námi. Co vše brandy představily, kdo se pustil do mladistvější kolekce a kdo nám nabídl náhled do budoucnosti?
Lucie Švábenská
——
27. února 2022

Foto: IMAXtree

I během čtvrtého dne milánského fashion weeku byly emoce rozporuplné, a to všech zúčastněných. Někteří se k situaci vyjádřili online (v menší, či větší míře), jiní volili looky v barvách Ukrajiny a další s sebou vzali dokonce postery se vzkazy obětem. I v ulicích Milána je situace znát, u katedrály Duomo byl dnes navíc další protest. Přesto show a prezentace stále pokračují dle plánu.

My jsme vás dnes vzali na re-see značek Max Mara, Max & Co. a Sportmax. Prohlédli jsme si znovu looky, které jsme mohli vidět na přehlídkách, a nutno říci, že materiály, zpracování a detaily kolekcí jsou úžasné. Velmi nás baví hravost kolekce Pony Ride značky Max & Co. ve spolupráci s Efisiem Roco Marrasem a ženskost a sex-appeal, který přímo srší z kolekce Sportmax. Navíc jsme viděli novou kolekci Marina Rinaldi by Sara Battaglia, která hraje všemi barvami a vzory.

Tím nejlepším z dnešního dne byla ale přehlídka Dolce & Gabbana, která vyrazila dech hned zpracováním místnosti, ve které se konala. Co všechno bylo dnes na přehlídkovém kalendáři? 

Co nabídly kolekce čtvrtého dne? 

Ports 1961

Karl Templer prohlásil, že se móda mění. Čím dál více slyší hlas mladé generace, a tak tomu svou kolekci přizpůsobil. A krajky a platformy nesměly chybět. Kromě toho byly samozřejmě zastoupeny párty šaty, které vám budou dělat skvělou společnost kterýkoliv večer na drinku s přáteli či na pořádné party. 

Salvatore Ferragamo

Kolekce nebyla představena klasickou přehlídkou, ale v rámci showroomu nedaleko slavné katedrály Duomo. Manekýny byly rozmístěny na různých umělohmotných pyramidách, a každý si tak mohl v klidu do detailu prohlédnout pánskou i dámskou kolekci (ano, zastoupené byly tentokrát obě dvě). A co kolekci inspirovalo a definovalo? Šedesátá léta a nedbalá elegance. 

Jil Sander

Ports 1961 se zaměřilo na mladou generaci, Jil Sander naopak cílí na dospělé ženy. Nechyběla proto velká dávka elegance, skvěle padnoucí saka a kabáty, ale také cropped looky pro svěžejší a hravější outfit. A pokud nikdy neodoláte krásným „little black dress“, tak zde máte na výběr hned z několika variant. 

Dolce & Gabbana

Čím dál více módních značek vstupuje do světa metaverse a NFT. D&G představili NFT kolekci v září minulého roku a nyní nás díky pozadí, promítajícímu se během dámské kolekce, vzali do světa metaverse –⁠ k vidění bylo virtuální městečko, mrakodrapy, D&G grafity a rozpohybovaní avataři. „Pohádkový“ vibe v kolekci doplnily i mikiny s potisky od Gianpiero D’Alessandro. Představeny byly jak elegantní kousky, například krásné minišaty či propracovná saka, tak bláznivé kousky jako objemné chlupaté boty, kabelky či klobouk v doplnění mohutným kabátem z umělé kožešiny. 

Bottega Veneta

Minulý listopad byl Matthieu Blazy jmenován novým kreativním ředitelem značky Bottega Veneta, a tak byla jeho kolekce velmi očekávaná. Všichni byli zvědaví, s čím 35letý Belgičan, který má za sebou stáž u Balenciagy a pracoval s Rafem Simonsem, v Maison Margiela Artisanal, Celine a Calvin Klein, po odchodu Daniela Lee přijde. A nemohlo to být lepší. Nejen že představil novou řadu kabelek, ale také bílý tank top a džíny vyrobeny z kůže. Dále skvěle zpracované kabáty, které přežijí i zub času. Již nyní jsme zvědaví, co přijde další sezonu. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu