Louis Vuitton a Nike chystají aukci tenisek „Air Force 1“ by Virgil Abloh

Louis Vuitton a Nike společně představují limitované tenisky „Air Force 1“ by Virgil Abloh. Víme, kdy a kde se bude konat aukce vybraného modelu a zda bude možnost si ho v dalších variantách následně i zakoupit!
Lucie Švábenská
——
21. ledna 2022

Foto: archiv značky

Jedny z nejlepších značek svého oboru, Nike a Louis Vuitton, se spojily a společně připravují charitativní aukci limitovaných tenisek Air Force 1, na kterých pracoval nedávno zesnulý Virgil Abloh těsně před svou smrtí. Přihazování začíná na $2,000 a to již 26. ledna 2022 (do 8. února) na Sothebys.com!

Proč Air Force 1?

Tenisky Nike Air Force 1 byly původně navrženy v roce 1982, a tento rok tak slaví krásných 40 let. Navíc se jedná o jeden z nejoblíbenějších a nejikoničtějších modelů bot všech dob. Řekněme si upřímně, kdo z nás doma jeden nevlastní, nebo by jej minimálně nechtěl? A tak při příležitosti pánské přehlídky Louis Vuitton pro sezónu jaro/léto 2022, v červnu 2021, navrhl Virgil Abloh ve spolupráci se značkou Nike originálních 47 párů tenisek Louis Vuitton and Nike „Air Force 1“ by Virgil Abloh.

Kusů zvoleného modelu „Air Force 1“ by Virgil Abloh bude v této aukci 200 (ve velikostech 5–18). Každý z nich je vyroben z prémiové teletiny, zdobený ikonickými vzory Louis Vuitton Monogram a Damier i detaily z přírodní hovězí usně – materiálů, které se objevují v Ablohových pánských kolekcích pro značku LV. 

Ke každému páru je navíc speciální kufřík Louis Vuitton, který stejně jako tenisky původně pochází z kolekce Louis Vuitton pro sezonu jaro/léto 2022. Pouzdro je interpretací modelu z archívu módního domu, pracuje s ikonickou oranžovou barevnou paletou a je vyrobené z kůže Monogram Taurillon. Kromě toho má uzávěr s klasickým LV zámkem z kovu v bílé barvě a zavazadlový štítek ve tvaru ikonického loga Nke Swoosh. 

Pro dobrou věc

Celý výtěžek z aukce v Sotheby’s (které se pyšní dlouholetou tradicí dražení těch nejoriginálnějších a nejžádanějších párů tenisek) následně na žádost samotného Virgila poputuje na dobrou věc, konto stipendijního fondu The Virgil Abloh™ „Post-Modern“ Scholarship Fund. Ten od roku 2020 ve spolupráci s fondem Fashion Scholarship Fund podporuje vzdělání akademicky perspektivních studentů černošského, afroamerického a afrického původu.

Komunitní kampaň Louis Vuitton and Nike „Air Force 1“ by Virgil Abloh

Kromě dražených párů bude pár modelů tenisek Louis Vuitton and Nike „Air Force 1“ by Virgil Abloh ještě před zahájením dražby zasláno vybraným osobnostem, které Virgila inspirovaly v této spolupráci. Zvolené páry budou v jedinečných barvách a nebudou součástí žádné jiné aukce či dalšího prodeje. Tímto gestem je vzdán hold Ablohově pojetí originálních tenisek jako kulturního symbolu hip-hopového odkazu, který jej formoval. Během své práce pro značku Louis Vuitton Virgil Abloh oslavoval kultury a komunity, které ovlivnily jeho dospívání i vizi. Původní model Nike Air Force 1 považoval za symbol komunity, jejíž podstatu autenticky odrážejí i vybrané osobnosti, které budou modelem Louis Vuitton and Nike „Air Force 1“ obdarovány.

Výstava Louis Vuitton and Nike „Air Force 1“ by Virgil Abloh

Jestliže vás tenisky Air Force 1 zajímají stejně jako Virgila a chtěli byste vidět všech původních 47 originálních párů z pánské kolekce pro sezonu jaro/léto 2022, tak se můžete postupně radovat. Chystá se totiž i výstava, kde budou všechny představeny. Detaily o místě a datu konání jsou zatím nejasné a budou upřesněny. 

Akce bude předcházet uvedení modelu Louis Vuitton and Nike „Air Force 1“ by Virgil Abloh do prodeje. Tenisky budou k dispozici v limitovaném množství, exkluzivně v síti butiků Louis Vuitton a prodávané modely se budou barevně odlišovat od aukčních kousků. Jejich cena se bude odvíjet od výše počátečního příhozu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu