Jedinečná NFT kolekce značky Dolce & Gabbana vás přenese do říše snů

Nejen že se jedná o úplně první NFT kolekci tohoto italského domu, ale navíc hned trhla ve světě NFT při dražbě rekord.
Lucie Švábenská
——
15. října 2021

Foto: archiv D&G

NFT (Non-Fungible Token) začalo čím dál více pronikat i do světa módy. Nedávno vytvořila dvojice Dolce & Gabbana svou první jedinečnou kolekci Collezione Genesi, která se skládá z 9 NFT kousků a je tematicky napojena na dechberoucí kolekce Alta Moda, Alta Sartoria a Alta Gioielleria představené v Benátkách. 

Co to ale vlastně NFT je? 

Pravděpodobně jste tuto zkratku již slyšeli, nebo alespoň viděli, ať už na sociálních sítích, nebo kdekoliv na internetu. NFT je čím dál větší hit. V doslovném znění je to Non-Fungible Token. Jedná se o unikátní nenahraditelný soubor digitálních dat, které tvoří jedinečný a nezaměnitelný předmět. Tím můžou být fotografie, videa, audia, umělecká díla a další.

NFT se čím dál více bere jako určitá sbírka a investice. Někdo sbírá klasické umění, obrazy, někdo nyní může sbírat NFT umění v digitální formě.

Ačkoliv se jedná o digitální předměty, i tak je NFT rozděleno do tří kategorií:

Digital

Čistě digitální forma daného předmětu.

Physical

Reálné předměty jsou zhotoveny do digitální NFT podoby – kupec tedy může vlastnit jak NFT verzi, tak reálný zhotovený předmět.

Experiential

Zde se jedná o zážitky či eventy a kupec získává možnost se jich zúčastnit.

Spojení Dolce & Gabbana s jedinečnou platformou UNXD

V rámci své první NFT kolekce se Dolce & Gabbana spojili s novou a unikátní platformou UNXD, což je exkluzivní trh pro digitální formu luxusních předmětů a kulturních zážitků. To pravé místo pro NFT. Platforma UNXD existuje velmi krátce, a to od tohoto léta (2021). Okamžitě ale představila jedinečné NFT kolekce, mezi kterými byla i exkluzivní práce značky Dolce & Gabbana nazvaná Collezione Genesi. 

Dechberoucí NFT kolekce Collezione Genesi

Tato sbírka je úplně první NFT kolekcí dua Dolce & Gabbana, kterou pro UNXD navrhli osobně Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Soubor NFT návrhů je inspirován a propojen s kolekcemi Alta Moda, Alta Sartoria a Alta Gioielleria, které na konci srpna značka představila v rámci kouzelných eventů v Benátkách. Je z ní cítit bohatství, umělecká historie a tradice Benátek. Dá se říci, že je tato NFT kolekce první digitálně-fyzickou couture kolekcí. Všech devět produktů bylo vytvořeno pouze za tímto účelem a stejné již nikdy vytvořeny nebudou. Z čeho se tedy skládala? 

Předměty v digitální i fyzické podobě:

Dress From a Dream (zlaté)

Dress From a Dream (stříbrné)

The Glass Suit

Doge Crown

Lion Crown

Předměty pouze v digitální podobě: 

Impossible Tiara

Impossible Jackets series (série 3 bund)

Rekord v NFT světě díky Dolce & Gabbana

První NFT kolekce a hned trhá rekordy. Dolce & Gabbana stvořili kousky, které vzaly dech nejednomu člověku a byla o ně téměř doslova rvačka. Nejen že je Collezione Genesi pohádková, ale také dosáhla rekordu v NFT světě. Dne 1. září 2021 byla vydražena za 1885,73 ETH (podle aktuálních kurzů za téměř 5,6 milionů dolarů). 

Kupci těchto 9 předmětů zároveň kromě originálních ilustrací podepsaných samotnými návrháři, NFT animací a 4k obrazového a video kontentu získali také jedinečný vstup na couture přelídky Dolce & Gabbana a osobní prohlídku ateliéru Alta Moda v Miláně. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu