Jaké šaty si pořídit na jaro a léto 2022?

Batika, pletenina, jednoduchost i výrazné nabírání. Šaty tohoto jara a léta budou mít mnoho podob i barev. Výběr to bude složitý, pořiďte si proto raději od každého něco.
Tereza Spilková
——
18. dubna 2022

Foto: archiv Instagramu @ endlesslyloveclub

Přichází čas šatů. A i když se počasí zatím každý den jarně zcela netváří, výběr těch pravých šatů se nevyplatí podcenit ani odkládat. Ty nejlepší budou brzy pryč. I proto není nikdy příliš brzy na to hledat inspiraci a plánovat budoucí outfity, třebaže to venku vypadá spíše na kabát. Už nám chybí barvy, vzory a chceme se topit v květinách. Po dlouhé zimě, která se, i když s drobnými barevnými záchvěvy, nesla většinou na vlně minimalismu a neutrálních barev, je chuť obléct něco výrazného o to větší. Jarní šaty ale nemusí být jen v rozkvětu. Tento rok je výběr široký a možností je tolik, že si vybere každý. I zarytý odpůrce tohoto looku. Nosí se všechny délky, od ultra mini až po maxi ke kotníkům. Vybírat můžete jak střihy na tělo, tak ty volné, které leccos schovají. Pokud ještě stále hledáte důvody, proč pro vás šaty nejsou, tento rok je na čase všechny předsudky rozbít.   

Letošní siluety jsou průřezem několika dekád. Najdete jak retro dlouhé šaty z devadesátých let, tak mini jako ze sedmdesátek. A nejlepší je, že je můžete nosit tak, jak se vám bude líbit. Večerní šaty přes den, ty ležérní zase na večer. Viděli jsme to na přehlídkách i v ulicích fashion weeků. Tento rok se do hry ve velkém vracejí také kozačky, které dodají každým šatům úplně jiné vyznění. Stejně tak využijte i trend oversized sak, díky kterým se i z klasických večerních šatů může stát záležitost do práce nebo do města. Je řada důvodů, proč se na toto jaro těšit. Po módní stránce bude bohaté, plné barev a volnosti. Pořiďte si proto kvalitní společníky, kteří vás nezradí, ať už se váš den vyvine jakkoliv.

Toto jsou nejlepší šaty sezony. Které budou vaše? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu