Favorité MBPFW SS24 podle módní redaktorky Lucie Tomiškové

#alamode
Lucie Tomišková
——
5. září 2023

Foto: Mercedes Benz Prague Fashion Week

Jakub Polanka je jistota kvality a ověřený talent. To se potvrdilo i během letošního ročníku MBPFW. Na co se lze spolehnout, je vždy výtvarně propracované barevné schéma a umění celkové vize i konceptu. Nezačištěné okraje krásné krejčoviny, organické či fluidní střihy, to je typický Jakub Polanka. Tentokrát se mi líbily i jeho denimové modely, mám slabost pro kombinézy, takže tento look ze seprané džínoviny je jeden z mých osobních favoritů. Dalším jsou architektonicky střižené maxi šaty v pískově béžovém odstínu nebo plisé šaty. Ty si dovedu představit jako velmi nositelný kus stylingově pojatý up and down. Celkový dojem je pestrá, ale vyvážená a ucelená edice.

Z trochu jiného módního vesmíru je Dominika Kozáková.  Letos představila o něco mírnější kolekci, ztlumila onu hravou divokost a nechala více vyniknout jinou svou stránku, roztomile dívčí a něžnou estetiku. V posledních letech se stále více nalézá v pleteninách, které formou háčkovaných čepiček, topů či šatů nebo zábavných detailů nadcházející kolekci skvěle definovaly.

Nejsilnějším módním výstupem za mě byla letos jednoznačně show Ateliéru oděvního designu a obuvi – UMPRUM pod vedením Liběny Rochové. Show zároveň představovala symbolickou tečku za jejím patnáctiletým působením a formováním módních talentů v tomto ateliéru – a potvrzovala vše, co deklarovala. Kreativní pojetí oděvní formy, jedinečnost i rozostřené hranice mezi užitým uměním, designem a volným uměním. Modely byly zároveň velmi relevantní, co se trendů a aktuálního módního směřování týká, nevyjímaje udržitelnost. Liběna Rochová na molo (a do světa) vypravila osobité talenty a jména jako Tereza Fodorová, Kristýna Lovas Šenkýřová, Václav Černý, Valerie Jurčíková, Hana Valtová, Alexandra Gnidiaková, Aleš Hnátek nebo Šárka Zejdová a další, o kterých, doufám, v budoucnu ještě mnoho uslyšíme i uvidíme.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu