Elvis Wears Prada

…a Priscilla zas Miu Miu. Miuccia Prada potřetí spojila síly s režisérem Bazem Luhrmannem, jehož životopisné drama Elvis brzo dorazí do kin. Že by byl na obzoru další Oscar?
Oli Egler
——
24. května 2022

Foto: Getty Images

Po několikaletých odkladech dlouho očekávaného životopisného dramatu o králi rock’n'rollu se filmoví nadšenci konečně dočkali. 24. května proběhne premiéra filmu v rámci festivalu v Cannes, přičemž do světových kin poputuje snímek až o měsíc později. Krom ortodoxních milovníků Elvise Presleyho si však na film brousí zuby i fashionisté a módní historici, kteří se těší na dobové kostýmy a pochopitelně i ikonický styl jednoho z nejslavnějších párů v historii.

Už jen to, že snímek režíruje Baz Luhrmann, je pro diváky zárukou úspěchu – Australan má na kontě kasovní trháky jako The Great Gatsby a Moulin Rouge!, za než jeho dvorní kostýmní designérka Cathrine Martin získala Oscary. V případě Elvise jsou však očekávání o něco vyšší, a proto Luhrmann potřeboval slavnou posilu, která by dokázala reinkarnovat unikátní atmosféru dvou dekád zpěvákova působení v showbusinessu (a možná také zajistit dalšího Oscara). Tou nemohl být nikdo jiný než sama Miuccia Prada. Ta s Luhmannem a Martin spolupracovala již na filmech The Great Gatsby a Romeo + Juliet, kterým právě kostýmy pomohly získat jejich kultovní status.

Děj snímku se bude primárně točit kolem milostného příběhu Elvise a jeho tehdejší manželky, kteří neodmyslitelně poznamenali tehdejší, ba i současnou kulturu. Bylo proto důležité zachovat věrnost jejich odkazu nejen napodobením autentického, dobového oblečení, ale také nalezením moderního způsobu, jak propojit publikum s jejich osobním stylem. Tvůrčí proces proto zahrnoval rešerši stylu manželů a také hluboké ponoření do archivů značek Prada a Miu Miu, kde se našly podobnosti a zdroje inspirace.

Elvisův fialový kostým tak získal „pradovský“ update a brokátový set s korálkovým topem, který na sobě měla Priscilla na koncertu v Las Vegas, dostal modernější podobu. Byly zakomponovány i archivní, geometrické sukně z přehlídky Prada roku 1996, stejně tak jako tvídové šaty a semišové bundy.

Malé preview jsme mohli vidět již v rámci letošního Met Gala, kde se herci i samotný režisér společně s Priscillou objevili v černém monochromu pokrytém hvězdnou oblohou korálků.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu