Diva Vanda Janda a její star kolekce vzdávající hold jak ruční práci, tak Hollywoodu

Poslední kolekcí MBPFW pro sezonu FW22 byla princeznovská Walk of Fame v podání Vandy Jandy, která se inspirovala životem hollywoodských hvězd.
Lucie Švábenská
——
12. dubna 2022

Foto: archiv MBPFW

Závěrečnou kolekcí Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku byla Walk of Fame v režii Vandy Jandy za podpory značky Jenny Fairy, která je součástí mezinárodní módní skupiny CCC. A opět se bylo na co dívat, jak už jsme u této divy zvyklí. Výrazné siluety, perfektní zpracování, pštrosí peří, výšivky ze skleněných korálků i ručně paličkovaná krajka Vandinou maminkou. Kvůli těmto aspektům byla ale výroba náročnější a delší než obvykle. 

„Vznik kolekce jsem konzultovala s celou rodinou. Dostali jsme se k motivu hvězdy, což je velmi profláknutý motiv, a řešili jsme, jak jej uchopit jinak. Zjišťovali jsme hvězdné konstelace dle narození žen, které pro mě něco znamenají – ať už v set-upu Hollywoodu, který prezentujeme, nebo v rámci jednotlivců, kteří jsou důležití pro mě jako osobu. Hvězdnou symboliku jsme zařadili i do samotné módní show, vždyť kdo by si nepřál kráčet po hvězdách na slavné hollywoodské Walk of Fame?!“

Kolekce, která je určena pro mladší generace než obvykle, byla vytvořena ze stoprocentního hedvábí, kašmíru a vlny. Kvalitní tyl, který zachovává pevnost, dopomáhá vytvořit efektivní přeexponované siluety, které jsou pro Vandinu práci typické. Většina looků byla mini verzemi ikonických návrhářčiných siluet soustředěných na horní část těla také proto, aby ponechaly prostor obuvi, kterou zde zaopatřila značka Jenny Fairy (CCC). 

„Osobně si dávám na botách záležet. Většinou nejdřív vím, jaké boty si chci vzít, teprve potom vymýšlím, co k tomu obléci. Obuv definuje ráz celého modelu. V kolekci jsem volila délky modelů tak, aby byly boty viditelné. I celý set-up přehlídky bude nutit oko diváka směřovat k podlaze, která bude z celého setu nejvýraznější.“

Nevíme, zda bylo nápaditější růžové molo, hvězdy na designech, nebo hollywoodská hudba, ale dohromady se jednoznačně jednalo o pořádnou show doprovázenou světelnými a kouřovými efekty. 

Přesvědčte se sami: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu