New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Diorova Slovanská epopej

Haute couture kolekce podzim/zima 2022/2023 se nesla v duchu kulturního dědictví a nového obrození.
Oli Egler
——
4. července 2022

Foto: Imaxtree

Co se vám vybaví, když se řekne folklor? Jsou to barvy, optimismus nebo dědictví našich předků, které se předává z generace na generaci?  Právě to bylo ústředním tématem nové kolekce francouzského domu. Ještě před přehlídkou jsme totiž na instagramovém účtu značky mohli vidět krátké video, kde na tuto otázku odpovídají tvůrci kolekce – opravdoví mistři couture, jejichž tváře i jména jsou málokdy viděna širokou veřejností.

Právě slovanský folklor se stal hlavním stavebním kamenem této sezóny, které vévodily ručně vyšívané elementy flóry vycházející z tradičních ukrajinských ornamentů. Show otevíraly melancholické tóny Beethovenovy Měsíční sonáty – odkazující na stále přetrvávající konflikt mezi kdysi bratrskými zeměmi. Tento efekt umocnila i barevná paleta kolekce, která sice měla evokovat optimistický nádech naděje v lepší zítřky, ale spíše se držela béžových tónů s několika kusy černé, tmavě modré a žluté.

Kusy vycházely jak z tradičních rubášek a tzv. peasant sukní, tak i z empire line šatů, které společně s dlouhými róbami s balónovými rukávy halily těla modelek do ručně šité krajky. Minimalistické sety z texturované vlny střídaly plisované šaty s odhalenými rameny navrstvené o midi patch kabáty tvořící barevnou mozaiku. Překvapivá kombinace skotského tartanu a bílých ornamentů byla odkazem na propojování různých kultur, prezentující evoluci a oslavující náš neustálý vývoj. Jak na stěnách, tak i na šatech jsme mohli vidět strom života, jehož kořeny reprezentují naše silné základy a propojení s předky, jeho větve sílu a moudrost a jeho listy věčnou naději a obrození.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu