Curych v záři Swarovski křišťálu aneb nový vlajkový butik otevřen

Třpyt a lesk klenotů je jedinečný a ten produktů Swarovski nyní ještě více zvýrazňuje nový vlajkový butik v největším městě Švýcarska. Nový design, zvuky, textury a samozřejmě také křišťály – to vše zde ve vzájemné kombinaci tvoří opravdový zážitek. Jak obchod vypadá a kdo si nenechal ujít koktejl k příležitosti jeho otevření?
Lucie Švábenská
——
9. listopadu 2021

Foto: archiv Swarovski

Další kouzelné místo, kde se setkává kouzlo s vědou. Společnost Swarovski představuje jednu dechberoucí kolekci za druhou. Během letošního roku slavnostně znovuotevřela 27 butiků po celém světě, které svým novým konceptem Instant Wonder doslova křičí, a nyní ve stejném duchu otevřela nový vlajkový obchod ve švýcarském Curychu. Jeho podoba je potěšením pro všechny smysly a návštěvníky zcela vtáhne do třpytivého světa značky Swarovski. Prozatímní generální ředitelka Michele Molon říká: „Velice mě těší, že se nám na naší cestě za transformací podařilo otevřít vlajkový obchod právě v Curychu – městě tak důležitém pro naši značku. Jsme nadšení, že můžeme zákazníkům nabídnout něco víc než jen seznámení se s produkty. U nás se totiž mohou ponořit do čiré radosti a naplno si užívat inovace a multisenzorické zážitky, které tvoří náš svět.“

Tři podlaží křišťálového snu

„Když jsme navrhovali podobu curyšského vlajkového obchodu, bylo naším cílem nabudit pocit úžasu, hmatatelné krásy a touhy po zkoumání – dosáhnout horizontů, kterých se chtěl každým svým křišťálovým výtvorem před 125 lety dotknout i Daniel Swarovski,“ popisuje kreativní ředitelka Giovanna Engelbert. A nutno říci, že se to opravdu povedlo. 

Celý prostor je rozložen do tří částí – přízemí, sníženého přízemí a prvního patra. Každá místnost je jedinečná a vtáhne vás do naprosto jiného, kouzelného světa. 

V přízemí vás pozitivně naladí hřejivá, ale výrazná růžová barva. Podoba této místnosti vychází z konceptu dříve otevřených prostor butiků Instant Wonder a zároveň má tento moderní prostor evokovat třpytivou šperkovnici v nadživotní velikosti. 

Jakmile se ocitnete ve sníženém přízemí, zároveň tak vkročíte do křišťálové knihovny zasazené ve svěží zeleni, což naznačuje původ křišťálu v přírodě. K objevení tu na vás čeká nespočet pokladů, jež předvádí i celé spektrum barev. Navíc se uprostřed místnosti nachází unikátní koutek se speciálními čočkami, díky kterým si můžete detailně prohlédnout surový křišťál i jednotlivé produkty Swarovski.

Třetí část, první patro, je naprosto speciálním místem tohoto obchodu. Design v zářivě žluté barvě pracuje s motivem osmiúhelníku, klíčovým prvkem nové brandové identity Swarovski, a atmosféru luxusu podtrhuje zakázkový nábytek ze sametu, hedvábí a chromu. Metalické busty se mísí s gigantickými křišťálovými šatony a chybět nesmí samozřejmě to nejdůležitější – záplava produktů z křišťálu. To vše doplňuje přehled světových lokací, které na otevření nových obchodů Swarovski ještě čekají. 

Všechny části spojuje originální designový prvek tohoto obchodu, kterým je kaleidoskopická umělecká instalace lemující schodiště. 

Velkolepé otevření

Otevření takového místa je velkolepou událostí. Slavnostní večeři a koktejl si nenechalo ujít mnoho slavných osobností. Jen se podívejte sami. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu